Wigilia 20072007-12-09  

Dnia 5 grudnia 2007r. odbyła się wigilia dla członków OSP oraz pań z KGW. Na tę okazję przybył ksiądz proboszcz Ryszard Penczyński, pani wójt Dorota Gorzelniak, pani Zofia Ball, sołtys wsi Mochy pan Mrek Macherek.

Najpierw swój głos zabrała przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich pani Wanda Kruk. Powiedziała, że Wigilia to czas miłości, zgody. W tym czasie nikt nie powinien być samotny. Później przedstawiciel OSP podziękował panią z KGW za to, że mogli razem z nimi urządzić wigilię, życzył wesołych świąt. Również pani wójt złożyła życzenia. Powiedziała również, że Mochy to wyjątkowa wieś i nie ma zamiaru jej opuszczać.

  

Po tych podziękowaniach i życzeniach wstał ksiądz a z nim wszyscy uczestniczy wigilii. Ksiądz odmówił modlitwę, po której wziął opłatek i zaczął się nim dzielić. Wszyscy zrobili to samo. Składali życzenia życząc wesołych świąt spędzonych w gronie rodzinnym, aby w tym dniu nie zabrakło miłości ciepła drugiego człowieka. Po życzeniach każdy zasiadł do stołu, po czym zaczęła się kolacja.

   

W tym dniu żadna z pań KGW oraz panów z OSP nie czuł się samotny. Taki jeden dzień w roku przydał się na odprężenie po długim dniu pracy. Wszyscy miło spędzili środowy wieczór.