Turniej powiatowy piłki nożnej.2009-12-07  

        W sobotę 5 grudnia na hali sportowej w Mochach odbył się turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 1995 o Mistrzostwo Powiatu Wolsztyńskiego. Zgłosiło się siedem drużyn:

MUKS Wolsztyn I

MUKS Wolsztyn II

Helios Bucz

Tęcza Tuchorza

Rywal Klon Mochy

Brzoza Solec

Dąb Kębłowo

Po losowaniu utworzono dwie grupy:

Grupa A - Rywal Klon Mochy, MUKS Wolsztyn II, Tęcza Tuchorza, Brzoza Solec

Grupa BHelios Bucz, MUKS Wolsztyn I, Dąb Kębłowo

        Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym w grupach. Graliśmy 1 x 12 minut. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. I tak w grupie A  po naprawdę zaciętych meczach awansowała Brzoza Solec z kompletem zwycięstw oraz Rywal Klon Mochy, który uległ tylko sąsiadom zza miedzy. Tęcza oraz MUKS II zakończyły przygodę z turniejem. Natomiast w grupie B z  dwoma zwycięstwami awansował MUKS I. W meczu  o półfinał Helios Bucz przegrał z Dębem 0-1.  Zwycięzca grupy A rozegra półfinał z drugą drużyną  grupy B.  Brzoza Solec bez większych problemów ograła Kębłowian i czekała na drugiego finalistę. W meczu z MUKSem I (zdecydowanie silniejsza drużyna niż MUKS II) zmierzyliśmy się my – RYWAL KLON MOCHY. Obserwując wcześniejsze mecze wolsztynian byłem przekonany (muszę to przyznać), że na tym etapie zakończymy nasz udział  i pozostanie walka o trzecie miejsce. Tak się na całe szczęście nie stało i ku zaskoczeniu wszystkich wygraliśmy 2-1. Chłopcy zagrali dobrze, nawet bardzo dobrze. Asekuracja na tyłach, dokładne podania i przede wszystkim strzały, strzały, strzały w bramkę. Z ośmiu takich strzałów gole padły po dwóch. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i to my cieszyliśmy się z finału. W meczu o trzecie miejsce MUKS już nie dał sobie odebrać zwycięstwa i zasłużenie wygrał z drużyną z Kębłowa. Finał na dobrym poziomie, obfitujący w wiele bramek. Zacięta, sportowa rywalizacja. Jedni i drudzy nie ustrzegli się błędów. Nam na szczęście przydarzyło się ich mniej i pewnie pokonaliśmy Brzozę Solec 4-1.

        Bardzo cieszy fakt, że to właśnie nasi chłopcy Rywal Klon i Brzoza Solec (chłopcy z Solca na co dzień grający w Klonie Mochy) znaleźli się z finale.  Gratuluję obu zespołom i trzymam kciuki za ich dobre występy wiosna na trawie.

                                                          

Mateusz Wawrzyniak