FERIE 2012 - brawo Siekowo!!!2012-02-22  

Wprawdzie do rywalizacji o mistrzowski puchar, ufundowany przez Urząd Gminy w Przemęcie przystąpiło najmniej drużyn w historii naszej imprezy, ale i tak było ich 8. Najbardziej dziwi absencja młodzieży ze wszystkich miejscowości, w których mieszczą się gimnazja. Nie było wszak żadnej drużyny z Moch, Przemętu, Kaszczoru i Bucza, największych wsi naszej gminy! Ale... nie mówmy o nieobecnych.

Największe brawa należą się wsi Siekowo, która wystawiła dwie drużyny, a jedna z nich okazała się w ostatecznym rozrachunku najlepsza. Tegoroczne Mistrzostwa były bardzo ciekawe, gdyż poziom był tak wyrównany, że nie było ekipy, która nie poniosłaby w naszej dwudniowej rywalizacji jakiejś porażki, a w finale walczyły drużyny, które w grupach eliminacyjnych zajęły drugie miejsca.

Mnie jednak najbardziej podobała się druga, młodsza ekipa z Siekowa, tak naprawdę w znacznym stopniu reprezentowana przez przyszłych gimnazjalistów, która jeszcze była za słaba fizycznie, ale która swoją zespołową grą moje serce podbiła.

O porażce może mówić reprezentacja Nowej Wsi, która nie dość, że nie potrafiła obronić mistrzowskiego tytułu (w większości zdobytego przez starszych kolegów), to jednak tak nie była przyzwyczajona do gry w finale B, że... w drugim dniu przyjechała za późno i skończyła rozgrywki na 8. miejscu!

Tradycyjnie już muszę i bardzo chętnie to robię, podziękować naszej młodzieży za świetną postawę w trakcie zawodów, a podobno młodzież gimnazjalna jest z gatunku tych trudnych. Ta z mistrzostw zorganizowanych przez Towarzystwo Sportowe "RAMOL" oraz Zespół Szkół w Mochach wyładowała emocje tam gdzie należało, na boisku.

Resztę niech dopowiedzą poniższe fotografie i wszystkie wyniki, a z propozycjami na przyszłość i komentarzami oczywiście chętnie się zapoznamy.

foto:

 

W Y N I K Iredaktor: Naczelny