XXI Bieg w nietypowym terminie!!!2012-11-17  

Nie tradycyjnie, lecz

17 listopada 2012 r.,

odbył się XXI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

 O niepodległościowym bieganiu w Mochach pisaliśmy już tyle razy, że z coraz większym trudem przychodzi nam dobrać słowa, które nie będą się powtarzały. Na szczęście w tym roku przyszła nam w sukurs TV WIELKOPOLSKA, która nasz bieg zrelacjonowała. Patrz poniżej.

Dopisali uczestnicy, blisko 500. Dopisała pogoda. Było wprawdzie pochmurno, ale ciepło i sucho, więc tym razem wymarzł tylko ten, kto się niewłaściwie ubrał. Biegacze przełajowcy powinni być zadowoleni. Trasy bowiem były typowo przełajowe. Nawet te krótkie wymagały pełnej koncentracji w czasie biegu na zmiennym podłożu oraz umiejętności pokonywania stromizn w obu kierunkach. Były odcinki kręte i ciasne oraz długich prostych. Gimnazjaliści mogli nawet wybrać długość biegu 1,5 lub 5 km. Drugą nowością był debiut uczestników Nordic Walking, którzy też chcieli pokonać najdłuższą trasę przy tej patriotycznej okazji i dołączyć do biegających manifestantów Święta Niepodległości. Późniejszy termin biegu dawał okazję kochającym bieganie wystartować dwukrotnie w Biegu Niepodległości, często w dwóch różnych zakątkach Polski, a przynajmniej Wielkopolski.

Dostrzegli to przedstawiciele władz (Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, Wójt Gminy Przemęt Dorota Gorzelniak, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Dominiak, członek Zarządu Rady Powiatu Janusz Frąckowiak), którzy podkreślali, że dzięki różnym terminom imprez z okazji Święta Niepodległości mieszkańcy mogli uczestniczyć w wielu nie musząc dokonywać trudnych wyborów.

Organizatorzy ustami swojego mentora, dyrektora mocheńskiej szkoły Andrzeja Galla serdecznie dziękują władzom lokalnym za wsparcie finansowe, ale szczególnie chcą podziękować prywatnym darczyńcom, którzy Bieg Niepodległości zawsze chętnie wspierają. Lista tych sponsorów poniżej.

Czy wszyscy są zadowoleni? Tego nie wiem, pewnie nie, ale myślę, że nawet Ci, którzy się potknęli, którym start nie wyszedł będą mieli co wspominać. Zwłaszcza Ci najmłodsi. Prawdziwy pistolet startowy, numery startowe z pierwszym godłem niepodległej Polski, medale, zdjęcia, wywiady do TV. Ech, pomyśleć, że w kilku pierwszych z trudem znajdowali się chętni do biegu głównego. Teraz sami przyjeżdżają i jeszcze wpłacają opłatę startową. Czy to dowód, że moda na bieganie rośnie? Trudno orzec. Apogeum mocheńskiego biegania było na przełomie wieków, kiedy startujących było prawie 1000 (głównie dzięki masowemu uczestnictwu szkół), ale… coraz więcej i chętniej przyjeżdżają biegacze niezrzeszeni lub klubowi.

Dziękujemy i gratulujemy każdemu, bez względu na to z jakich pobudek biega, sportowych czy patriotycznych. Ważne, że jest z nami! Więc… do zobaczenia za rok! Zapraszamy!

 

 W Y N I KI

RELACJA TV

LISTA
LISTA SPONSORÓW
SPONSORÓW

Chętnie dołączymy do FOTOGALERII także Wasze fotki. Przysyłajcie i dzielcie się wrażeniami.redaktor: Naczelny