W nocy tez można...2012-10-28  

WKS Grunwald Poznań jest organizatorem cyklu imprez biegowych o wspólnej nazwie POZNAJ POZNAŃ NOCĄ. Jak sama nazwa wskazuje biegi  odbywają sią w różnych miejscach Poznania, wieczorami a do udziału niezbędne jest posiadanie "czołówki".

Pierwsze zawody odbyły się 24. października na Osiedlu Lecha w Poznaniu. Około 100 zawodników wystartowało w trzech kategoriach (E- elita, S- średnia, P- dla początkujących). Wśród nich dwudziestoosobowa ekipa HKS Azymut Mochy. Centrum zawodów znajdowało się w szkole (SP nr 41). Jednym z głównych organizatorów jest Łukasz Nowacki były zawodnik Azymutu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w BnO, a obecnie nauczyciel wychowania fizycznego.

Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, trasy ciekawe, wymagające myślenia i dobrej orientacji. Najwyższe miejsca „Naszych”: w kategorii E na drugim miejscu ukończył bieg Marek Galla, natomiast jego brat Franek zajął 4. Miejsce. W kategorii S na drugim miejscu była Zosia Galla, na czwartym Julia Seidel a na piątym pani Basia Nowak. W kategorii P nasi przedstawiciele nie byli w czołówce.

Kolejny bieg odbędzie się 28. listopada na poznańskiej cytadeli.

Więcej na  http://grunwaldbno.com/ppn/

oraz w GŁOSIE WIELKOPOLSKIMredaktor: Naczelny