Wreszcie wygrana!2012-12-11  

W meczu trzeciej kolejki LIGI FUTSALU, piłkarze "RAMOLA" postawili na obronę własnej bramki i grę z kontry. A że w naszych szeregach pojawili się nowi zawodnicy, to była obawa, że jeszcze nie wszystko będzie wyglądało tak, jak byśmy sobie tego życzyli. O ile rzeczywiście broniliśmy dobrze i przeciwnicy nie mieli zbyt wielu okazji do strzelenia gola o tyle nasze kontry nie były wyprowadzane odpowiednio składnie, by często stwarzać okazje do ulokowania piłki w bramce rywali.

Był to więc mecz dwóch wyrównanych drużyn, które ambitnie starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale i czujących do siebie respekt. Po zaskakujacej akcji i piekielnym strzale z 10 m "RAMOL" objął prowadzenie i tym bardziej postanowił realizować swoją taktykę.

Niestety na początku drugiej połowy, po indywidualnej akcji napastnika gości, w której trzej nasi obrońcy wykazali się zbyt małym zdecydowaniem, padło wyrównanie. Na szczęście dość szybko udało się nam ładnie skontrować i ponownie objąć prowadzenie, którego tym razem nie oddaliśmy już do końca. Wprawdzie w samej końcówce, w której przemęcka drużyna postanowiła atakować już nawet z udziałem swojego bramkarza, przeżyliśmy kilka groźnych momentów, sami nie potrafiąc wykorzystać okazji, by zadać decydujący cios bezbronnemu przeciwnikowi. Gol jednak żaden już nie padł i nasze zwycięstwo stało się faktem! 2-1 i trzy pkt, pozwalające opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

 

W drugim meczu tej kolejki zmierzyły się ze sobą "SOKOŁY" z Włoszakowic i Perkowa. I było to jednostronne widowisko. Piłkarze z Perkowa, jakby przygnębieni kontuzją swojego najlepszego zawodnika, przystąpili do meczu bez wiary w sukces. A że zawodnicy włoszakowiccy natarli z pasją i bardzo skutecznie, to już po kilku minatach mecz był praktycznie rozstrzygnięty. Ostatecznie zakończył się wynikiem 12-4 dla gości.redaktor: Naczelny