A jednak... ZWYCIĘSTWO!!!2013-09-21  
Ostatni, piąty Turniej oldbojowych szóstek piłkarskich Cyklu Grad Prix 2013, był naprawdę wyjątkowy. Po pierwsze, ze względu na miejsce i czas, bo odbył się w sobotni wieczór w Buczu, na trawiastych boiskach. Po raz pierwszy mecze toczyły się równolegle, dopóki nie zapadły ciemności, a na niebie pojawił się niesamowity złoty księżyc zwiastujący złota polską jesień.
Po drugie ze względów sportowych. Najpierw wszyscy żałowali, że już w pierwszym meczu muszą się spotkać liderzy tabeli i jeśli faworyci, gospodarze z HELIOSA Bucz nie przegrają, to praktycznie pozostanie walka wyłącznie o drugie miejsce. No, chyba że... Ano właśnie, RAMOL mimo osłabienia kadrowego, całkiem zasłużenie ten mecz wygrał (1-0) i zrobiło się naprawdę ciekawie, bo teraz na końcowy sukces uzasadnionego apetytu nabrali też piłkarze OLDBOYS Przemęt, którzy przyjechali wprawdzie bez rezerwowych, ale za to praktycznie w pełnym i jak na oldbojów młodym składzie i już w pierwszym meczu rozbili SOKOŁA Perkowo (7-1), który jednak wystąpił bez połowy podstawowych zawodników.
Wyniki dwóch kolejnych meczów spowodowały, że RAMOL, który jechał bronić drugiego miejsca, objął prowadzenie i już wszystko miał w swoich rękach. Stało się tak gdyż HELIOS, który w trzech pierwszych Turniejach demolował rywali, tym razem znów 0-1 uległ BRZOZIE  Solec, a RAMOL,  mimo słabej gry, pokonał SOKOŁA 2-1.
Kolejne mecze znów przyniosły idealne rozwiązania dla RAMOLA, któremu w ten magiczny wieczór zwycięstwo pchało się w ręce. Najpierw BRZOZA, w ostatniej chwili zremisowali (2-2) z OLDBOYS, a po chwili w równoległym meczu SOKÓŁ podobnie (3-3) uratował remis z HELIOSEM.
RAMOL, gdyby wygrał swój mecz z BRZOZĄ już mógłby świętować, ale... nie wygrał. Beznadziejny mecz obu drużyn, w którym więcej było wzajemnego strachu, niż gry. Źli na siebie, że znów coś w ostatniej chwili sknocimy, a w meczu z rozpędzonymi piłkarzami OLDBOYS faworytami nie będziemy, liczyliśmy na przebudzenie HELIOSA i kolejny remis w ich meczu z przemęcką ekipą. Nic z tego, OLDBOYS pewnie wygrywa (3-0) i okazało się, że zwycięstwo w cyklu Grand Prix 2013, rozstrzygnie się w ostatnim, 50-tym meczu! Wcześniej jednak jeszcze BRZOZA pewnie pokonała SOKOŁA (3-1).
Kto będzie górą w pierwszej edycji orlikowych zmagań? OLDBOYS tak natarło na RAMOLA, że wydawało się, że po szybko zdobytej bramce, już nikt nie zdoła ich przed tym powstrzymać. Jednak RAMOL pokazał charakter. I ambitnie nacisnął na rywali, pod których bramką coraz częściej pachniało bramką. Wprawdzie strzegli jej, uciekając się także do fauli, ale rzuty wolne niewiele dawały. Aż sfaulowali w polu karnym i... stało się! Presję wytrzymał sam faulowany (zdaniem sędziego i piłkarzy RAMOLA, zupełnie inaczej sądzili zawodnicy OLDBOYS) autor i zwycięski remis trzeba było już tylko utrzymać. Tylko?! Nie było to zadanie łatwe, bo teraz rywale grali jeszcze ambitniej. Wytrzymaliśmy jednak, grając mądrze, nie ograniczając się jedynie do obrony wyniku.
Kto po pierwszym Turnieju postawiłby na nas? Zajęliśmy w nim, wprawdzie trochę pechowo, ostatnie miejsce, a wróciliśmy z Bucza z najcenniejszym trofeum. Trzeba jednak oddać, że gdyby HELIOS nie oddał walkowerem 4-ego Turnieju, to on byłby chyba jego posiadaczem. No, ale... to już tylko teoretyczne rozważania. Według mnie, zasłużyli na niego nie mniej niż ekipa RAMOLA.
Sympatycznie było także podczas spotkania podsumowującego w wigwamie przy Ruedzie, gdzie organizatorzy w osobach Jarka Zygmunta i Roberta Mullera wszystkim zasłużenie podziękowali za atmosferę, pogratulowali zwycięzcom i wręczyli nagrody. A my im odwdzięczamy się tym samym, czując że po zimie znów się na orlikowych boiskach spotkamy. A teraz... pożegnanie z trawą i do hal, piłkarze, do hal!TAK, dla przypomnienia relacje z Turniejów nr:
 1. PRZEMĘT
 2. PERKOWO
 3. WOLSZTYN
 4. PRZEMĘT

OFICJALNA STRONA Grand Prix 2013


redaktor: Naczelny