6 i 15 sierpnia - MISTRZOSTWA GMINY OLDBOJÓW W PIŁCE NOŻNEJ2006-07-17  

tak się zaczęło - ELIMINACJE

Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Gminy Przemęt w Piłce Nożnej Oldbojów... zostały zakończone. Najbardziej zadowoleni mogą być zwycięzcy - drużyna "DĄB" Kębłowo. Żeby jednak tym mistrzem zostać musieli kębłowscy piłkarze wygrać 4 mecze. W Starkowie, gdzie odbyły się finały, na świetnie przygotowanej murawie i niestety znów padającym deszczu jako pierwsi zmierzyli się wspomniani Kębłowianie i "BRZOZA" Solec.

W drugim półfinale "RAMOL" Mochy zmierzył się z faworytem Mistrzostw - wolsztyńskim "GROMEM". Nietety "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Ta prawda zadziałała. Po 2 doskonałych i niewykorzystanych okazjach do strzelenia bramki, przytrafia się niefrasobliwy rzut rożny, po którym najpierw pada bramka dla przeciwników, a potem rozbrzmiewa gwizdek na przerwę. Po niej już nie jesteśmy  w stanie odwrócić losów meczu. Odkrywamy się i tracimy jeszcze 2 bramki.

Trzeba od razu grać mecz o ostatnie medalowe miejsce. I znów przeważamy. I znów nie wykorzystujemy coraz lepszych okazji. Tracimy siły i Przeciwnik też zaczyna zagrażać naszemu bramkarzowi. Po przerwie jednak jeeeest. Strzelamy na 1-0. Wydaje się, że już nic  się nie zmieni. A jednak, znów rzut rożny i znów tracimy bramkę. Stałe fragmenty to prawdziwe nasze przekleństwo. Nie umiemy się bronić w tych sytuacjach. Na szczęście natychmiastowa kontra i... gooooool! 2-1 i koniec meczu. Miejsce na podium cieszy. Cieszy też styl.

Wreszcie finał. Na początku bardzo nerwowy. Na szczęście sędzia Mirosław Fajfer opanowuje sytuację i na boisku dominuje już sport. Zwłaszcza w wykonaniu kolegów z Kębłowa. Po 3 poprzeczkach wreszcie strzelają bramkę - piękny strzał z rzutu wolnego. "GROM" nie jest w stanie odpowiedzieć tym samym. Pierwszym Mistrzem oldbojów naszej gminy zostaje "DĄB". No cóż, goście wypili śmietanę, nam została satysfakcja z bycia najlepszą drużyną z terenu naszj gminy. Turniej przechodzi do historii.

Finałowe ujęcia:

 tak pada pierwsza bramka w 1 półfinale Publiczność obejrzała naprawdę ciekawe zawody

nasz skład się stabilizuje My z Gromem walczymy jak równy z równym

atakował Grom złota bramka w finale! kolejna groźna sytuacja pod bramką Gromu

bycie najlepszą ekipą z naszej gminy cieszy w pełni zasłużenie puchar Mistrzów dla Dębu

 

 redaktor: Naczelny