Dzień Bezpiecznego Internetu 20142014-02-18  
Po raz trzeci Biblioteka Publiczna w Mochach włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (11.02). Tegoroczne hasło "Razem tworzymy lepszy Internet" zachęca do przybliżenia dzieciom, szczególnie tym najmłodszym zasad, które obowiązują w Sieci.
Już pod koniec stycznia przygotowano gazetkę informacyjną o bezpiecznym korzystaniu z Internetu - w ten sposób można było się już wcześniej zapoznać z zasadami np. "netykiety" i stronami internetowymi, które adresowane są szczególnie do dzieci.
Dzisiaj z zasobów Sieci korzystają już dzieci kilkuletnie, dlatego też w tym roku z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu do biblioteki zaproszone zostały dzieci z miejscowego przedszkola. Przedszkolacy przypomnieli sobie budowę komputera i zapoznały się z możliwościami jego zastosowania. Szczególną uwagę zwrócono na fakt, że każdy internauta ma prawo do zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Każdy jednak ponosi odpowiedzialność za swoje działania w Sieci i nie jest anonimowy, chociaż można odnosić takie wrażenie. W tym celu rozszyfrowano hasło "Netykieta". Miłym akcentem na zakończenie spotkania były okolicznościowe zakładki.  redaktor: Rozalia L.