Tydzień Bibliotek 20142014-05-19  
   "Czytanie łączy pokolenia" to hasło tegorocznego, XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który obchodzony był w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Mochach przygotowała wiele atrakcji skierowanych przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
    Tydzień Bibliotek to czas, kiedy szczególnie podkreśla się rolę czytania w życiu każdego człowieka. Czytanie nieodłącznie kojarzy się z biblioteką, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek i upodobania.
    Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek nawiązuje również do Jubileuszu "650 lat w służbie książki", który obchodzony jest w roku 2014.
    Już w czwartek, 8 maja drużyna składająca się z Julii Nowackiej, Moniki Michalewicz i Jakuba Waligórskiego wraz z opiekunem udała się do Biblioteki Publicznej w Przemęcie by wziąć udział w gminnym konkursie pt. "Cudze znacie, a swoje zachwalacie - w tej edycji legendy Ziemi Przemęckiej czytacie i wygrywacie". Co prawda nie udało się wygrać, ale za to każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia. Następnego dnia, już w naszej bibliotece odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci z najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Mochach. Uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy tworzyli plakaty ilustrujące hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Efekty ich pracy można obejrzeć w bibliotece.
    W obchody Tygodnia Bibliotek włączyły się też dzieci z przedszkola w Nowej Wsi, gdzie z wizytą udała się bibliotekarka z mocheńskiej książnicy. Dla małych mieszkańców Nowej Wsi przygotowano warsztaty czytelniczo-plastyczne pod nazwą "Wiosna w Dolinie Muminków". Nie przypadkowo warsztaty dotyczyły opowieści o Muminkach, bowiem w tym roku przypada setna rocznica urodzin autorki cyklu - Tove Jansson.
    Tydzień Bibliotek "zamyka" Dzień Niezapominajki, który już od kilku lat obchodzony jest w naszej bibliotece. W tegorocznym "świętowaniu" udział wzięła najmłodsza grupa dzieci z przedszkola w Mochach.
    Hasło "Czytanie łączy pokolenia" jest aktualne nie tylko w czasie trwania Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy do biblioteki nie tylko od święta!


redaktor: Rozalia L.