Ostatnia wycieczka2014-06-07  

Na wycieczkę? Do Krakowa!

Dnia 5 maja o godzinie 5.30 uczniowie klas III a i III b wspólnie z opiekunami - Renatą Bortniak i Mateuszem Wawrzyniakiem wybrali się na 3-dniową wycieczkę do Krakowa.

Pierwszego dnia pojechaliśmy zwiedzić Oświęcim i Wadowice, oczywiście zjeść słynne kremówki. Następnie pojechaliśmy na obiad, który znajdował się blisko naszego miejsca wypoczynku w miejscowości Dobczyce. Po obiedzie poszliśmy do sklepu i na końcu do domków. Wszyscy odświeżyliśmy się i jak to bywa na wycieczkach, niektórzy poszli spać, inni rozmawiali, paru grało w butelkę, trochę nawet śpiewaliśmy. W grze m. in. Wiktoria musiała tańczyć w dresie kolegi przy hip-hopie, Łukasz malował paznokcie na czerwono, Piotr całował Monikę (w policzek), były też różnego rodzaju pytania…

Następnego dnia musieliśmy wstać o 7, uszykować się i zjeść posiłek. Cały dzień spędziliśmy z przewodnikiem, który oprowadzał nas po Krakowie. Zwiedziliśmy ulice Kazimierza, Wawel, Stare Miasto, Kościół Mariacki, Barbakan, synagogę i inne najważniejsze atrakcje w Krakowie. Zmęczeni i śpiący nie mogliśmy się doczekać obiadu, na który były frytki z mięsem i różnymi surówkami do wyboru, czyli obiad, który chyba lubi każdy nastolatek. W nocy znów to samo co poprzedniego dnia. Było bardzo śmiesznie, bo zadania w czasie gry w butelkę były dość „pikantne”.

Kolejnego dnia już opuszczaliśmy Kraków i wracaliśmy do domu, lecz mieliśmy jeszcze zaplanowane zwiedzić kopalnię soli w Wieliczce. Nazwa kopalnia kojarzy się z tym, że będzie tam zimno, nudno, ciemno, jednak w środku tej kopalni wszystko jest świetne, unowocześnione. Bywa tam 16°C, a na dodatek jest bardzo przyjemnie, dożo atrakcji medialnych, świetlnych. Przewodnik opowiedział nam dużo ciekawych informacji o tej kopalni i jej dziejach. Naprawdę warto ją zobaczyć.

Mogę powiedzieć, że wycieczka się udała, były jakieś małe problemy, ale zawsze z każdym sobie poradziliśmy. Jedzenie było smaczne, atrakcje w Krakowie i Wieliczce fantastyczne. Szczerze polecam zwiedzić Kraków i jego okolice.

Kamila Toboła          
redaktor: Naczelny