Puchar Najmłodszych 20142014-07-22  

Po sukcesie Julki Seidel na Mistrzostwach Polski w Warszawie koledzy i koleżanki z „Azymutu” chcieli jej dorównać, więc wyruszyli na podbój centralnej Polski na swoje Mistrzostwa - „Puchar Najmłodszych”, które odbyły się 20-22 czerwca w Łodzi. Dla dzieci i młodzików są to najważniejsze zawody w sezonie, do których przygotowania trwały od kilku miesięcy. W zawodach startowało ponad 400 zawodników reprezentujących 40 klubów z całej Polski, specjalizujących się w biegu na orientację. Najważniejszym zmaganiom dzieci i młodzików towarzyszył nie tylko wysoki poziom rywalizacji, ciekawe trasy i dobre mapy. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, zapewnili zawodnikom sporo atrakcji i stworzyli niesamowitą atmosferę.

Areną biegu sprinterskiego było łódzkie ZOO, gdzie zawodnicy poszukiwali punktów wśród krętych alejek lub wybiegów dla zwierząt. Niektórym młodym zawodnikom trudno było skupić się na wyborze właściwego wariantu, kiedy dookoła obserwowały ich tygrysy, słonie czy żyrafy.

Tego dnia najlepszymi sprinterkami z naszego klubu okazały się:

Nadia Kędzierska – III miejsce w kat. K-12
Nikola Kuberska – IX miejsce w kat.K-14

A wśród chłopców sprint pod hasłem „Bądź szybki jak gepard” wypadł najlepiej:

Mikołajowi Paterek - I miejsce w kat. M-11
Konradowi Tomiakowi - IV miejsce w kat. M-11
Alexowi Grobelnemu – IX miejsce w kat. M-12


SPRINT

Klasyczny bieg wymagał sprawnej nawigacji w terenie i dobrej kondycji. Teren pofałdowany o trudnej przebieżności był dla wielu trudnym wyzwaniem. Najlepiej tego dnia wypadli najbardziej doświadczeni zawodnicy. W pierwszej dziesiątce uplasowali się:

Mikołaj Paterek - II miejsce w kat.M-11
Oliwier Brożyński - V miejsce w kat. M-10
Nadia Kędzierska - VII miejsce w kat. K-12
Alex Grobelny - VII miejsce w kat. M-12
Kasia Nowacka - VIII miejsce w kat. K-14
Iza Papież – X miejsce w kat.K-12


KLASYK

Nie brakowało emocji podczas ostatniego etapu Pucharu Najmłodszych. Sztafetowe zmagania okazały się wymagające. Aby liczyć się w czołówce, zawodnicy musieli przebiec trasę jak najszybciej i bezbłędnie. Poczucie odpowiedzialności za wspólny wynik w takim biegu jest ogromne i nie każdy potrafił temu sprostać. Jakub Kuberski walczył z gorączką i bólem, ale nie zawiódł swojej drużyny. Wrażeń było sporo. I tych dobrych i tych złych. Była radość i płacz.

Tego dnia o srebrne medale i puchary powalczyły dwie nasze sztafety.

W kat. M-12 Mikołaj Paterek, Nadia Kędzierska i Alex Grobelny oraz w kat. K-14 Julia Kalitka, Jagoda Seidel i Katarzyna Nowacka.


SZTAFETY

Dziękuję najmłodszym „azymuciakom” za każdy pokonany kilometr i sprawne nawigowanie w terenie. Trzy dni zmagań dały naszemu klubowi szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej i na pewno jest to zasługa wszystkich zawodników, którzy przez trzy dni pokonywali swoje słabości, strach i zmęczenie.

Życzę sukcesów w przyszłym roku.

Honorata Paterek      
redaktor: Naczelny