Realizacja projektu klas III Temat: „Młodzieżowi organizatorzy sportu”2014-06-18  

Działania organizatorów w pierwszym etapie dotyczyły przede wszystkim opracowania ogólnej koncepcji organizacyjnej imprezy m.in:

- opracowanie regulaminu imprezy i formy przyjmowania zgłoszeń,

- zaplanowanie terenu zawodów, budowę tras dla poszczególnych kategorii wiekowych w programie OCAD,

- przygotowanie map, dyplomów, list startowych oraz właściwego wyposażenia techniczno-sportowego

- pozyskanie sponsorów na nagrody.

Prace poprzedzające zawody przebiegały sprawnie. Każdy z uczniów miał przydzieloną rolę i zadanie. Wspólnie pozyskali sponsorów, dzięki czemu można było zakupić słodycze na nagrody, medale dla zwycięzców oraz puchary dla najlepszych klas.

Według opracowanego planu i wykonania prac terenowych młodzieżowi organizatorzy sportu zorganizowali 18 czerwca 2014 r. Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora w biegu na orientację, wcielając się w rolę sędziów startu, mety oraz budowniczego tras. W zawodach uczestniczyło około 200 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mochach startujących w 6 kategoriach wiekowych. Zawodom towarzyszyła miła atmosfera i dobra pogoda. Dzieci z entuzjazmem podchodziły do rywalizacji i właściwie każde dziecko kończąc bieg było zwycięzcą tego dnia. Dzieci poznały namiastkę biegu na orientację, świetnie się przy tym bawiąc. Dla niejednych było to nie lada wyzwanie – bieg po nieznanym lesie w poszukiwaniu punktów. Dzieci miały trasę wyznakowaną kolorowymi wstążeczkami, a dla bezpieczeństwa w lesie ustawieni byli „strażnicy”, którzy pomagali mniej doświadczonym. Na mecie na każde dziecko czekała słodka niespodzianka. Po przeprowadzeniu zawodów uczestnicy projektu przystąpili do weryfikacji wyników i obliczenia punktacji drużynowej.

24 czerwca 2014r. zorganizowano uroczyste zakończenie zawodów. Najlepszych 6 zawodników w każdej kategorii zostało nagrodzonych medalami, dyplomami i słodkimi upominkami, a w klasyfikacji drużynowej najlepsza klasa otrzymała puchar. Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor Szkoły, która objęła swoim patronatem tą imprezę sportową i wręczyła zwycięzcom medale i puchary.

Wszystkie założenia projektu zrealizowano z sukcesem. Julia Seidel, Marek Firlej i Paweł Waligórski w pełni zaangażowali się w realizację projektu za co im serdecznie dziękuję.

Honorata Paterek         


Fotki z Mistrzostw
redaktor: Naczelny