Nowe miejsce, ale atmosfera niezmiennie znakomita!2015-10-03  
Jednak nowe miejsce było gościnne tylko w warstwie organizacyjnej, gdyż w niezmiennie sympatycznej turystycznej rywalizacji reprezentujący powiat wolsztyński orientaliści Azymutu okazali się najlepsi i omal nie opanowali podium w komplecie. 
Julia Seidel, Zofia Galla i Gracjan Cupryś, mimo że w teście wiedzy nie wypadli najlepiej, to jednak w dwóch praktycznych konkurencjach, jakimi są marsz na orientację i rowerowy tor przeszkód odrobili straty z nawiązką i mogli się cieszyć zarówno z miejsc, jak i awansu do ogólnopolskiego finału, który tradycyjnie odbędzie się w listopadzie w Zakopanem.
Tradycyjna świetna atmosfera tej turystycznej rywalizacji, na którą stawiają się przedstawiciele z całej Wielkopolski, była podgrzewana wspaniałą pogodą iście złotej polskiej jesieni. Szkoda jednak, że tym razem wielkopolskie władze pożałowały grosza na jej organizację. Na szczęście gorący zwolennik idei jej rozgrywania Krzysztof Piasek - prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS, zdołał zapewnić najlepszym i regeneracyjny zasłużony posiłek po zmaganiach i nagrody dla najlepszych.

"Wierzymy, że jednak w przyszłym roku znów się spotkamy, nieważne gdzie, ważne że znów w tej ciepłej atmosferze turystycznych przyjaciół, szanujących rywali i cieszących się możliwością zdrowej rywalizacji.


redaktor: Naczelny