Orientaliści nie mają wakacji... od sukcesów!2016-08-15  

W dniach 1-3 lipca br. w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację (EYOC). Jedną z czterech reprezentantek Polski w kategorii K-18 była Julia Seidel. Zawodniczka HKS Azymut Mochy uczestniczyła w biegu klasycznym oraz sprinterskim. Właśnie w biegu sprinterskim Julia jest aktualną wicemistrzynią Polski i niejako specjalizuje się w tej konkurencji. Potwierdziła to w niedzielę na rynku w Jarosławiu zajmując wysokie 8 miejsce w stawce blisko 100 zawodniczek z całej Europy. Spora grupa zawodników Klubu dopingowała swoja koleżankę, gdyż uczestniczyli w zawodach Grand Prix Polonia (towarzyszącym mistrzostwom). W trzydniowych zmaganiach najlepiej wypadli Nadia Kędzierska (3m.), Gracjan Cupryś (2m.), Marta Murawska (5m.) i Mikołaj Paterek (6m.)

    W dniach 6-10 lipca uczestniczyliśmy w Pucharze Wawelu w Krakowie i okolicach. Wawel CUP to największe międzynarodowe zawody w Polsce składające się z pięciu etapów. Pierwsze dwa dni biegi były rozgrywane w trudnym górskim terenie w pobliżu Bronaczowej, trzeci dzień to bieg miejski po Krakowie a ostatnie dwa biegi odbyły się w okolicach Krzeszowic w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W międzynarodowym towarzystwie (startowali zawodnicy z 20 państw) nasi klubowicze zaprezentowali się bardzo dobrze. I tak Zosia Galla wygrała w kategorii K-18, druga była Marta Murawska. W M18 i M12 na drugich miejscach zawody ukończyli bracia Cupryś: Gracjan i Amadeusz. Nikodem Seidel zdobył 6 miejsce w kat. M-16, a Julia Seidel postanowiła wystartować w K-21 i zajęła w generalce 7. miejsce, warto odnotować jednak, że była najlepsza wśród seniorek w biegu miejskim. Pod nieobecność Nadii honoru Klubu w kategorii K14 dzielnie broniła Lidka Piwowar zajmując wysokie 5. miejsce.

Andrzej Galla       

GALERIA ZDJĘĆ

    Wakacyjne bieganie zakończył obóz sportowy w Gdyni oraz udział w dwóch ogólnopolskich imprezach – 12-14.08 Orienteering Baltic Cup w Wejcherowie i 20-21.08 Grand Prix Pomorza w okolicach Gdyni. I tutaj nie tylko doświadczeni biegacze mogli wykazać się w rywalizacji sportowej. Obóz dedykowany był szerokiej grupie orientalistów "Azymutu". Dzieciaczki w wieku 9-10 lat po najstarszych weteranów szlifowali swoje umiejętności orientacyjne na pomorskich pagórkach. W międzyczasie znajdowaliśmy czas, aby pozwiedzać Trójmiasto, zwiedziliśmy statek badawczy przy Nadbrzeżu Pomorskim w Gdyni, na Westrplatte dopłynęliśmy galeonem "Czarna Perła", z którego można było inaczej spojrzeć na stary Gdańsk od strony wody. Szkoda tylko, że pogoda nam nie dopisała na tyle, aby zakosztować kąpieli morskich. W Zatoce Gdańskiej plaże były zamknięte z uwagi na zanieczyszczenia Bałtyku, także biegacze mogli tylko zamoczyć nogi pod prysznicem.

W rywalizacji sportowej najlepsi młodzicy i juniorzy w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli spore sukcesy.

Orienteering Baltic Cup w Wejcherowie:
Mikołaj Paterek 1m. w kat. M-14, Zofia Galla 2m. w kat. K-18, Marta Murawska 6m. w K-18, Nadia Kędzierska 5m. w kat. K-14, Olo Brożyński 7m. w kat. M-12, Gracjan Cupryś 4m. w kat. 18

Grand Prix Pomorza:
Zofia Galla 1m. w kat. K-18,Marta Murawska 2m. w kat. K-18,Nadia Kędzierska 2m. w kat. K-14, Paweł Michalczak 1m. w kat. M-10N, Amadeusz Cupryś 2m. w kat. M-12, Gracjan Cupryś 2m. w kat. M-18, Mikołaj Paterek 2m. w kat. M-14

Pechowo zakończył sie obóz dla naszej klubowej koleżanki Weroniki Szymańskiej, która skręciła staw skokowy i do końca obozu poruszała się o kulach. Swoją kontuzję poprzedziła jednak bardzo dobrym biegiem sprinterskim na Orienteering Baltic Cap, w którym zdobyła 3 miejsce.

Myślę, że klimat wakacyjnych wyjazdów oddadzą zdjęcia. Miłego oglądania.

FOTO GALERIA

Honorata Paterek        

Śledź na bieżąco poczynania naszych zawodników na stronie klubu
HKS AZYMUT Mochyredaktor: Naczelny