Na 2 miejscu w Polsce!2017-11-05  

W dniach 3-5.11.2017r. w Zakopanem odbył się Finał Centralny XXXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Turystyczno-Krajoznawczej LZS p.n. „Polska – Chorwacja - Unia Europejska”. Reprezentację województwa wielkopolskiego stanowiły drużyny z powiatów: szamotulskiego i wolsztyńskiego, które start w Zakopanem zapewniły sobie podczas Finału Wojewódzkiego w Lusowie (7.10.2017r.). Drużynę powiatu Wolsztyńskiego tworzyli zawodnicy HKS Azymut Mochy: Gracjan Cupryś, Julia Seidel, Nadia Kędzierska, Katarzyna Nowacka i Andrzej Galla.

Podczas zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną (test pisemny) z zakresu krajoznawstwa Polski i Chorwacji, wiadomościami o Unii Europejskiej, znajomością topografii oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. Wykonywali również zadania praktyczne, które obejmowały marsz na orientację po Zakopanem oraz ocenę odległości w terenie.

GALERYJKA ZDJĘĆ

Członkowie Azymutu zakończyli imprezę z ogromnym sukcesem, osiągając w klasyfikacji powiatowej drugie miejsce, a w klasyfikacji wojewódzkiej (łącznie z powiatem szamotulskim) również drugie miejsce. Indywidualnie najlepszą zawodniczką naszej reprezentacji okazała się Katarzyna Nowacka, która sklasyfikowana została na 7. pozycji. Dużym zaszczytem dla uczestników imprezy była obecność konsula honorowego Chorwacji pana Pawła Włodarczyka, gdyż patronat nad imprezą objęła Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce.

Andrzej Galla            redaktor: Naczelny