SPOTKANIE Z GWIAZDORAMI I WIGILIA2017-12-22  

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Tym razem odbyła się ona 22 grudnia. Brali w niej udział wszyscy przedszkolacy oraz pracownicy przedszkola. Wiele emocji i miłych wrażeń przyniosło naszym milusińskim spotkanie z Gwiazdorami. Dzieci 3-4-5 i 6 letnie przygotowały krótkie programy artystyczne. Recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Wesołych Świąt. W dalszej części uroczystości dzieci wraz z nauczycielkami udały się do jednej sali, gdzie spożywały obiad wigilijny przygotowany przez nasze kochane panie kucharki. Smaczna ryba z kapustą oraz kompot z suszonych owoców wszystkim smakowały. Uroczystą Wigilię poprzedziła wspólna modlitwa i słuchanie fragmentu Pisma Św. czytanego przez jedną z nauczycielek.
Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.
Myślę, że to były chwile, które na długo zostaną w naszej pamięci i będą dobrze wspominane, a małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w grupie, dzięki czemu wspólnie stworzyły niesamowite występy taneczne z Gwiazdorami.
Kochani Rodzice i czytelnicy tego artykuły, życzymy Wam zdrowia, pomyślności w nadchodzącym roku i spełnienia tych najskrytszych marzeń. 
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. 
Życzy Przedszkole Samorządowe w Mochach 


Małgorzata Józefczakredaktor: Aneta Hamrol