Na kolejnym Zlocie Szkół im. Jana Pawła II2018-10-11  

W dniu 11 października br. wybraliśmy się z grupą 21 uczniów z klas: VII, VIII i gimnazjalnych do Częstochowy na XVIII Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” i było poświęcone 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wzięło w nim udział 14 tysięcy dzieci i młodzieży z 300 szkół.

Z Moch wyjechaliśmy krótko po północy, żeby być już na Jasnej Górze o godz. 6.00 i uczestniczyć w odsłonięciu obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie mieliśmy okazję obejrzeć okolicznościową wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zobaczyć stacje drogi krzyżowej wykonane przez artystę malarza Jerzego Dudę – Gracza. Oprócz tego widzieliśmy różne obiekty sakralne i pomniki, np. pomnik Jana Pawła II. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego i Duszpasterza naszej Rodziny ks. biskupa Henryka Tomasika. W czasie trwania Mszy św. poczty sztandarowe z poszczególnych szkół stały na Jasnogórskim Szczycie, w tym także poczet naszej Szkoły. Pod koniec Mszy przedstawiciele każdej ze szkół wypuścili balony do św. Jana Pawła II z pozdrowieniami z Jasnej Góry. Widok setek balonów unoszących się nad Jasnogórskim Sanktuarium był niesamowity. 

GALERIA

O godz. 15.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną, ok. godz. 21. bezpiecznie wróciliśmy do naszych domów. Pomimo dużego zmęczenia będziemy tę pielgrzymkę miło wspominać i to, co przeżyliśmy na długo zostanie w naszych sercach.

Lucyna Murek i Bogumiła Ganczarska            redaktor: Naczelny