SPOTKANIE Z POLICJANTEM2018-10-17  

W środę 17 października 2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie. Tematem spotkania były zasady ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i na ulicy. Dzieci zademonstrowały,  jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, utrwaliły sobie poznane znaki drogowe oraz wygląd sygnalizacji świetlnej. Policjanci wyjaśnili dzieciom, jak ważne jest noszenie kamizelek odblaskowych. Nasi goście chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Na koniec przedszkolacy mogli zobaczyć jak wygląda samochód policyjny, a gdy funkcjonariusze policji żegnając się z nami włączyli syrenę alarmową wszyscy przedszkolacy byli zafascynowani ich wizytą.
Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie dzieciom, na czym polega ich zawód.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie dzieci powiedziały wiersz "Uliczne sygnały”, zaśpiewały piosenkę „Kolorowe światła” oraz wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę i słodki upominek.

Małgorzata Józefczakredaktor: Aneta Hamrol