BIEG NIEPODLEGŁOSCI2018-11-11  

Tegoroczne Święto Niepodległości było szczególnie wyjątkowe. Minęło 100 lat od momentu kiedy Polska odzyskała niepodległość. Z tej okazji w całym kraju odbywały się rozmaite imprezy upamiętniające ten historyczny moment.

Jednym z takich wydarzeń był Narodowy Bieg 100-lecia, do udziału w którym chęć udziału zgłosiło blisko 100 polskich miast. Jedną z tych miejscowości były Mochy.

Klub HKS Azymut Mochy ma już 27 letnią tradycję organizacji Biegów Niepodległości, dlatego nie mogło nas zabraknąć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

11 listopada o godz.11.11 na starcie biegu głównego, przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Mochach stanęło około 100 uczestników, którzy ruszyli na trasy 10km, 5 km i 5 km Nordic Walking. Wcześniej przy Szkole Podstawowej w Mochach rozegrano biegi dziecięce i młodzieżowe na dystansach od 200m do 1300m. Łącznie w Mochach wystartowało 375 zawodników - w różnym wieku (od przedszkolaka do seniora) , amatorów i wytrawnych biegaczy.

Sport połączył pokolenia w szczytnym celu. Wszyscy biegali w hołdzie tym, którzy walczyli o naszą niepodległość.

GALERIA

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział ! Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom za wsparcie finansowe! Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Moch i Bucza za zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom na trasach!

Honorata Paterek               redaktor: Naczelny