Spotkanie z Mistrzem2019-05-28  

W dniu 28 maja 2019 roku na zaproszenie Mateusza Wawrzyniaka gościem naszej szkoły był wybitny sportowiec w rzucie młotem Pan Szymon Ziółkowski. Multimedalista: mistrz olimpijski, mistrz świata, medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny mistrz Polski. 

Uczniowie wypełnili szczelnie salę sportową, gdzie odbywało się spotkanie. Pan Szymon opowiedział w kilku zdaniach o sobie, czasach kiedy był uczniem, swojej karierze i o tym, że po niej został posłem na Sejm. Następnie odpowiadał na pytania pana Mateusza Wawrzyniaka, który wcześniej zebrał je od uczniów. Kto chciał jeszcze zadać jakieś pytanie miał też taką możliwość.

Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia najcenniejszych medali które Pan Szymon Ziółkowski przywiózł ze sobą. Był wśród nich złoty medal olimpijski z Sydney rok 2000. 

Uczniów interesowały początki uprawiania tej dyscypliny oraz przebieg kariery Sportowej i życie po zakończeniu przygody ze sportem. Na zakończenie Pan Szymon otrzymał w ramach podziękowania tabliczkę upamiętniającą przyjazd do naszej szkoły oraz kosz pełen szparagów, które uwielbia. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie z mistrzem oraz otrzymał autograf.

GALERIA

                            Mateusz Wawrzyniak              redaktor: Naczelny