Sukcesy szkolnych plastyków...2019-11-06  

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w październiku ogłosił konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych (klas 0-5) z obszarów wiejskich województwa wielkopolskiego pt. „Kotylion z okazji Jubileuszu 130-lecia „Poradnika Gospodarskiego”

Tematem konkursu był kotylion o średnicy nieprzekraczającej 9 cm, który można przypiąć. Nadesłano 16 prac, z czego wszystkie spełniały kryteria oceny. Dzieci wykonały kotyliony z akcentem patriotycznym. Z naszej szkoły 7 uczniów wykonało kotyliony. Największe uznanie otrzymał kotylion Amelki Krawczyk z kl. IV, która zajęła I miejsce, ale w czołówce znalazła się również Milena Buła z kl. II a, która zajęła III miejsce.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

GALERIA

Drugi konkurs plastyczny skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas 0-3) z obszarów wiejskich województwa wielkopolskiego, a jego temat to „Twoje ulubione zwierzątko”.

Formą konkursu była praca plastyczna formatu A4 wykonana dowolną techniką. Odzew przekroczył najśmielsze oczekiwania organizatorów, bo na konkurs nadesłano 191 prac w różnej technice. Dzieci w swoich pracach przedstawiały zwierzątka od gospodarskich po egzotyczne. I tu wielki sukces naszej uczennicy – Weroniki Kruk z kl. II a, która zdobyła II miejsce.

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

Wręczenie nagród odbyło się 6 listopada 2019 roku w Sielinku k/Opalenicy podczas imprezy zorganizowanej przez WODR, a był to DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCY ROLNEGO.

Celem konferencji była prezentacja innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska i doświadczeń z ich wdrażania w gospodarstwach rolnych.

Nasze uczennice pojechały po odbiór nagród pod opieką pani Dyrektor Małgorzaty Zielińskiej. Dziękuję p. Dyrektor, że znalazła środki finansowe na transport, aby dziewczynki mogły uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagród, bo jest to wielkie wyróżnienie i przeżycie dla nich , a dla szkoły duma, że mamy takich uczniów i Rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w tej działalności twórczej.

E. Wita            redaktor: Naczelny