Mamy laureatkę konkursu przedmiotowego!2020-03-02  

Agata Wojciechowska, 28 lutego br. brała udział w w finale wojewódzkim Szkolnego Konkursu Przedmiotowego z języka francuskiego do którego zakwalifikowały się jedynie 4 osoby i uzyskała tytuł laureata!

To nietypowa sytuacja, gdyż w naszej szkole nikt języka francuskiego się nie uczy, ale Agata wiele pamiętała z czasów, kiedy mieszkała we Francji i mogła swoją znajomość tego języka sprawdzić na konkursowym polu, co łatwe nie jest.

Agata jednak przeszła zarówno etap szkolny, jak i rejonowy i dotarła do finału wojewódzkiego. Tu właściwie kończą się zasługi naszej szkoły, która umożliwiła Agacie zarówno udział w konkursie z przedmiotu, którego się nie uczy i zadbała o nauczyciela, który na etapie szkolnym sprawdził pracę Agaty. Potem już wszystko Agata zawdzięcza sobie i swoim rodzicom.

Finał Wojewódzki, dzięki uprzejmości w Domu Brytanii w Poznaniu odbył się w klimacie francuskim. O godzinie 10⁰⁰ rozpoczęła się część pisemna, która trwała 60 min. Po tym etapie przyszedł czas na sprawdzanie prac. Żeby przystąpić do części ustnej należało uzyskać 30 punktów na 35. Ta sztuka udała  się naszej uczennicy i jeszcze 2 innym uczniom.

W części ustnej każdy z finalistów losował zestaw z 2 pytaniami. Na przygotowanie do wypowiedzi każdy miał 2-3 min, a sama wypowiedź powinna trwać 1-2 minuty. Agata zrobiła to na tyle dobrze, że... kiedy wyniki konkursu zostały ogłoszone - w poniedziałek 2 marca, Agata, uczennica klasy VIIIB dowiedziała się oficjalnie, że została laureatką konkursu przedmiotowego z języka francuskiego. Aby to osiągnąć należało uzyskać 45 na 50 pkt.

Wielkie gratulacje dla Agaty i podziękowania dla jej rodziców. redaktor: Naczelny