Zamaskowane egzaminy2020-06-18  
Wydawało się, że zeszłoroczne egzaminy ze względu na strajk w oświacie był wydarzeniem tak szczególnym, że długo nic go nie przebije. Nic bardziej mylnego. Ze względu na panującą pandemię Covid-19, już same przygotowania do egzaminu zostały storpedowane i cały okres powtórkowy przeniósł się do zdalnego nauczania. Nie można też było zorganizować próby generalnej, a sam egzamin został przesunięty o dwa miesiące i po raz pierwszy w szkolnej historii odbył się w czerwcu. Do tej pory wszystkie egzaminy odbywały się w kwietniu i to nie tylko klas 8, ale i te klas 6 i oczywiście gimnazjalne.
Te szczególne okoliczności nakreśliły szczególne warunki, zwłaszcza związane z bezpieczeństwem i zdających uczniów klas 8, i przeprowadzających egzamin członków komisji oraz osób pełniących funkcje porządkowe. Zamaskowani, odizolowani i zestresowani poradzili sobie jednak z tą sytuacją i trzy egzaminacyjne dni przeżyli wzorowo, czując jednak powagę okoliczności.
Jakby nagle sam wynik z poszczególnych części egzaminu nie był najważniejszy, a przecież on wciąż będzie warunkował przyjęcie do wybranej klasy w szkole ponadpodstawowej. Wyniki jednak poznamy dopiero na końcu lipca. Mamy nadzieję, że one nie będą gorsze od tradycyjnie dobrych, uzyskiwanych przez absolwentów naszej szkoły. Ale... na wyjątkowo dobre zgodzimy się z radością. I tego im życzymy. redaktor: Naczelny