Święto Niepodległości 2020...2020-11-08  

11 listopada odchodzimy Święto Niepodległości – jedno z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku szkolnym – niezwykłym w każdym względzie - również w nietypowy sposób uczcimy je w szkole.

O historycznych wydarzeniach i bohaterach, którzy do Niepodległości się przyczynili, możecie więcej się dowiedzieć z prezentacji multimedialnej, którą przygotował p. Leszek Kolman. Zachęcamy do jej prześledzenia i zapoznania się z tymi ważnymi dla każdego Polaka faktami.

PREZENTACJA HISTORYCZNA

P. Barbara Nowak przygotowała prezentację zawierającą melodie karaoke pieśni żołnierskich, takich jak „Przybyli ułani pod okienko”, „My Pierwsza Brygada”, „Piechota”, „Wojenko, wojenko”, „Hej, hej ułani, malowane dzieci” oraz okoliczności ich powstawania. Prezentacja zawiera również opis powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i jego melodię.

PREZENTACJA MUZYCZNA
Zachęcamy do wspólnego śpiewania w gronie rodziny czy znajomych.

Zachęcamy także wszystkich do przyłączenia się do akcji „Niepodległa do Hymnu 2020” 11 listopada o godzinie 12.00.

Przypominam także, że do 10 listopada do północy można przesyłać prace na konkurs plastyczny – ogłoszony z okazji Święta Niepodległości dla uczniów naszej szkoły na Librusie. Tam też znajdują się zasady uczestnictwa. Po Święcie Niepodległości ogłosimy wyniki konkursu.redaktor: Naczelny