FERIE 20072007-01-09  

WYNIKI - 16 i 17 STYCZNIA - KLIKNIJ a potem powiększ obraz

Do historii przeszły Trzecie Mistrzostwa Wsi Gminy Przemęt młodzieży gimnazjalnej w Futsalu. Znów 13 drużyn wzięło udział w dwudniowych zmaganiach. Ten prawdziwy futsalowy maraton odbył się oczywiście w naszej hali - 16 i 17 stycznia. Zwycięsko, ze sportowego punktu widzenia, wyszła z niego ekipa z Kluczewa, która w finale nie dała szans drużynie z Solca – triumfatorom obu poprzednich edycji. Ekipa z Solca może jednak w przyszłym roku odzyskać mistrzowską koronę, gdyż praktycznie cały skład będzie ten sam. Ale w sporcie, a zwłaszcza u zawodników w tak młodym wieku lepiej za wiele nie wyrokować.

Poziom sportowy drużyn się wprawdzie obniżył, ale i bardzo wyrównał. Trudno było przewidzieć wyniki większości spotkań. A kto przed tym turniejem przewidziałby, że drużyna z Solca Nowego będzie w czwórce najlepszych? To wspaniała i miła niespodzianka. Miłych rzeczy było, jak zwykle, dużo więcej. Podkreślmy jeszcze połączenie się wsi Osłonina i Wielenia w jedną ekipę i na dodatek także ze świetnym sportowym skutkiem.

Coraz wyższa jest też kultura na boisku, a przecież na to nigdy nie narzekaliśmy! 33 mecze – każdy trwający 15 minut (policzcie, ile to godzin) i tylko 1 przekleństwo na boisku! Wśród tej grupy wiekowej! I to na podwyższonej adrenalinie. Niemożliwe? Gdybym nie był świadkiem, też bym nie uwierzył.

Niestety znów 2 drużyny nie pojawiły się w drugim dniu zmagań. Chyba zmusi nas to do korekty regulaminu i w przyszłym roku część drużyn zakończy swój udział w Mistrzostwach po pierwszym dniu. Chcieliśmy tego uniknąć, bo nadrzędnym celem imprezy jest udział w niej wszystkich ekip przez możliwie równy czas.

No i porażka! Dwie ekipy zostały zdyskwalifikowane za „ustawiony” korzystny dla obu drużyn wynik meczu. Tego tolerować nigdy nie będziemy. Nie tym dorosłym się przyglądacie, młodzi sportowcy! No właśnie – sportowcy?! Chyba musicie odrobić lekcję na temat istoty sportu – tego prawdziwego, a nie tego z doniesień prasowych o korupcji w sportowym światku. To też nie są sportowcy, tylko hieny na sporcie żerujące. Jedna z ekip już chyba zrozumiała swój błąd, bo nazajutrz ich przedstawiciel nas przeprosił za to niegodne sportowca zachowanie. Czekamy na podobną reakcję od ich wspólników z drugiej drużyny.

No cóż, cały czas się uczymy. Wszyscy, my też. I ciągle uważamy, że nasze Mistrzostwa to dobry pomysł na ferie, w tym roku, przy tej pogodzie, chyba nawet wyjątkowo dobry. Dlatego przejrzyjcie wyniki, pooglądajcie fotki (dla chętnych zgramy wszystkie na płytę CD) i… przyjedźcie za rok. Jako zawodnicy lub kibice – przyszli absolwenci, którym życzymy udanego finiszu gimnazjalnej edukacji.

DZIEŃ PIERWSZY:

  
 

UCZESTNICY:

PERKOWO KASZCZOR SIEKÓWKO PRZEMĘT SIEKOWO

NOWA WIEŚ BŁOTNICA POPOWO STARE MOCHY

SOLEC NOWY - 4 miejsce OSŁONIN-WIELEŃ - 3 miejsce SOLEC - 2 miejsce KLUCZEWO - 1 miejsce!

DZIEŃ DRUGI:

  O 7 msce: Nowa Wieś - Błotnica o 5 msce: Mochy - Popowo Stare
O 3 msce: Osłonin-Wieleń - Solec Nowy Finał! Kluczewo - Solec Wreszcie! Do 3 razy sztuka!
Publiczność była żywo zainteresowana Za rok znów przyjdziemy Wcale nie narzekamy, że mogliśmy im pogwizdaćredaktor: Naczelny