Strona główna
         IMIENINY:
 Dzień Edukacji Narodowej 20172017-10-14  
   Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli, ale i całej wspólnoty szkolnej. Upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Augusta Poniatowskiego. 13 października 2017 roku, w Szkole Podstawowej w Mochach odbyła się akademia upamiętniająca to wydarzenie.
   Na uroczystość stawili się prawie wszyscy zaproszeni goście, których przywitała Pani Elżbieta Wita. Następnie Pan Mateusz Wawrzyniak wjechał pełną parą,
jako lokomotywa pociągu, którego wagonami byli uczniowie klas czwartych. Dzieci złożyły pracownikom oświaty życzenia w formie wesołych wierszyków.
   Nagle GWIZD, nagle BUCH! Lokomotywa ruszyła! Gdy zatrzymała się przy którejś z trzynastu stacji, wywołane zostały odpowiednie osoby - pracownicy szkoły, które musiały wykonać przydzielone im zadanie.
   Pierwsza stacja należała do Pań od wychowania fizycznego. Musiały przejść tyłem po ławce, w szpilkach. Wszystkie podołały zadaniu. Następnie nasze sportsmenki skakały przez skakankę. Poszło im celująco!
   Stacja druga była stacją dla historyków. Czekało tam na nich troje uczniów szkoły podstawowej, których nauczyciele mieli zmumifikować. W tym celu przydał się papier toaletowy, którym owijali swoich podopiecznych. Pani Malina Górna jako pierwsza ukończyła zadanie i została nagrodzona gorącymi brawami.
   Trzecia stacja należała do kucharek szkolnych. Musiały obrać jabłka w taki sposób, żeby skórka była jak  najdłuższa. Wszystkie podołały zadaniu.
   Na czwartej stacji wykazał się Pan Jerzy Bortniak, jako technik. Miał z pomocą trzech wybranych przez siebie uczniów zbudować pewną skomplikowaną konstrukcję bez użycia elementów łączących. Udało im się - po mozolnym wysiłku, a dumny Pan dyrektor stanął na szczycie zadania.
   Stacja piąta - stacja muzyczna. Trzy Panie (p. Surmacewicz-Knop, p. Kluczyńska i p. Filipek) wzięły udział w konkursie Jaka to Melodia? Każda odgadła tytuł piosenki minimum dwa razy. Kiedy udało się zgadnąć Pani Surmacewicz-Knop, jej podopieczne zatańczyły, za co zostały nagrodzone ogromnymi owacjami.
   Stacja szósta. Tu musiały zmierzyć się Panie ze szkolnej administracji. Zostały porozrzucane dokumenty, które one musiały ułożyć do segregatorów. Każda wykonała zadanie bez najmniejszego problemu - w końcu lata praktyki.
   Na następnej stacji poproszone zostały sprzątaczki. Musiały zatańczyć Taniec z Gwiazdami - czyli z miotłą. Wszystkie cztery zjednoczyły siły i tańczyły razem.
   Ósma stacja - stacja przyrodnicza. Pani Surmacewicz-Knop i Pani Plenzler odgadywały, który owad jest płci męskiej, a który żeńskiej. Poprosiły o pomoc uczniów i udało się im udzielić właściwej odpowiedzi. Następnie miały połączyć odpowiednie składniki i stworzyć chemiczny wulkan. Po niedługim czasie mogliśmy zobaczyć efekt, jakim była różowa lawa.
   Stacja dziewiąta należała do matematyków. Dostali do ułożenia wieżę z pałeczek. Zjednoczyli siły i po dłuższej chwili udało im się zbudować stabilną konstrukcję.
   Na dziesiątej stacji zmierzyły się nasze Panie pedagog. Miały bezbłędnie i szybko powtórzyć łamacze językowe. Każdej Pani udało się to prawie perfekcyjnie.
   Stacja jedenasta, czyli śpiewające katachetki! Dostały zadanie zaśpiewania hymnu Szkół im. Jana Pawła II. Bezbłędnie zawokalizowały pieśń i zostały nagrodzone gorącymi brawami.
   Przedostatnia stacja dwunasta, jako stacja polonistów. Nadszedł czas na kalambury! Pani Bortniak rysowała obrazki, a reszta pedagogów z tej dziedziny miała zgadnąć tytuły lektur. Dzięki znajomości książek i talentowi Pani Bortniak udało się ustrzelić wszystkie tytuły.
   Ostatnia stacja należała do lingwistów, którzy musieli powtórzyć przywitania w różnych językach, oprócz polskiego, angielskiego i niemieckiego. Było ciężko, nauczyciele trudzili się, ale każdemu się udało!
   Na koniec Julia Bzyl w imieniu samorządu uczniowskiego podziękowała wszystkim nauczycielom, a klasa siódma podarowała im pyszne ciasteczka w kształcie wagonów lokomotywy. Prezenty wszystkim się podobały, mamy nadzieję, że równie dobrze smakowały.

Po uroczystości w szkole, obecni pracownicy wraz zaproszonymi gośćmi udali się na okolicznościowy obiad w restauracji Ballada, gdzie dołączyli do pracowników mocheńskiego i nowowiejskiego przedszkoli. Tam pani Dyrektor wręczyła tradycyjne doroczne nagrody dyrektora. W tym roku grono nagrodzonych tworzyli nauczyciele: Renata Bortniak, Joanna Koziołek, Barbara Nowak, Alicja Nowak-Ślebioda, Honorata Paterek, Izabela Surmacewicz-Knop, Zdzisława Ślusareńka, Elżbieta Wita i Jerzy Bortniak oraz pracownicy niepedagogiczni: Karolina Guzik, Żaneta Kitta, Joanna Olszewska i Agnieszka Zborowska.

W imieniu wszystkich uczniów dziękujemy nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukowanie nas!
redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4103509      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia