Strona główna
         IMIENINY:
 Kiermsz Bożonarodzeniowy 20172017-12-09  
   Okres świąteczny skłania nas do refleksji nad własnym życiem. Zbliżające się święta są znakomitą okazją, aby pojednać się z bliźnimi, spędzić więcej czasu z rodziną i cieszyć się miłością innych. Każdy, w ten szczególny czas, powinien być obdarowany ciepłem i dobrym słowem - takie jest najważniejsze przesłanie Świąt Bożego Narodzenia. Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość. 

   3 grudnia na świątecznie ustrojonej sali w Mochach odbył się, jak co roku, "Kiermasz Świąteczny". P. Dyrektor - Małgorzata Zielińska - wraz z przewodniczącą Rady Rodziców - p. Małgorzatą Marciniak powitały gości i życzyły wszystkim obecnym niezapomnianych wrażeń. Zaprosiły również do zakupu ciasta, kawy i ozdób świątecznych. 
   Prowadzący - p. Elżbieta Wita i p. Mateusz Wawrzyniak - zachęcili gości do obejrzenia przedstawienia pt."Opowieść Wigilijna"
   -Opowiada ono o samotnym skąpcu Scroogu, który święta Bożego Narodzenia - jak co roku - miał zamiar spędzić w swym kantorze, gdyż uważał, że święta te są wymyślone przez szaleńców i głupców - mówił p. Mateusz. 
   - Byliśmy świadkami, jak nasz bohater inaczej spojrzał na święta i uległ wielkiej przemianie. Teraz hucznie świętuje Boże Narodzenie - podsumował p. Wawrzyniak. 
   Po spektaklu odbyły się licytacje. Na scenie znalazły się choinki i różnego rodzaju wianki świąteczne, które goście mogli wylicytować. Ci, którym się to nie udało, zostali zaproszeni przez p. Elę do zakupu stroików i ozdób choinkowych, które w tym roku były niezwykle oryginalne i pomysłowe. Ceny nie były wygórowane, a pieniądze zasiliły konto Rady Rodziców, która dobrze wie, jak je wykorzystać. Łącznie zebrali ok. 5 tysięcy zł
   Na kiermaszu zagościły tancerki Dancing Queen. Zatańczyły tańce hip-hopowe do muzyki świątecznej. 
   Prowadzący zorganizowali teleturniej. Zaprosili na scenę trzyosobowe drużyny: nauczycieli, członków Rady Rodziców oraz gości Kiermaszu. Uczestnicy gry musieli poradzić sobie z pytaniami związanymi z wigilijnymi obrzędami, a często zgadnąć kolędę tylko po melodii, granej przez p. Rafała Firleja. Było ciężko, ale udało się! Grający w nagrodę dostali paczki pierników. 
 Nie zabrakło kolędowania! Najpierw wystąpiła klasa 4a, pod opieką wychowawcy - p. Mateusza Wawrzyniaka - z piosenką "Kolędnicy wędrownicy z gwiazdą na patyku". Zaraz po nich, na scenę weszła klasa 4b, pod opieką p. Alicji Nowak-Ślebioda, która wykonała piosenkę anglojęzyczną pt. "Jingle Bells". Na scenie swoje miejsce miał też chór szkolny, pod opieką p. Barbary Nowak. Zaśpiewał utwór "Znak pokoju". 
   Swoje "5 minut" miał też Święty Mikołaj, którego szczególnie wyczekiwali najmłodsi. Rozdał słodkości uczestnikom, którzy podziękowali mu szczerym uśmiechem i zadowoleniem. Nie zabrakło aniołków, które miały dla gości coś szczególnego - opłatek. Jest to coroczna tradycja świąt Bożego Narodzenia. 
   -Pamiętajcie, aby w świąteczny czas podzielić się opłatkiem ze wszystkimi. Miejcie odwagę podejść również do kolegów, koleżanek i nauczycieli, z którymi dzieli was konflikt. - pouczała pani Ela. 

Zapraszamy do
OBEJRZENIA ZDJĘĆ
i WIDEO 
z wydarzenia

Szczególne podziękowania należą się:
  •  Radzie Rodziców - za podjęcie trudu przygotowania kolejnego Kiermaszu,
  •  Wszystkim rodzicom i uczniom - za upieczenie ciast i wykonanie ozdób świątecznych,
  •  Dyrekcji i nauczycielom - za pomoc w organizacji Kiermaszu, szczególnie p. Izabeli Surmacewicz-Knop, p. Marcie Plenzner, p. Alicji Nowak-Ślebioda i ich podopiecznym za przygotowanie przedstawienia.
  •  P. Rafałowi Firlejowi - za nagłośnienie i efekty dźwiękowe oraz świetlne,
  •  P. Elżbiecie Wicie i p. Mateuszowi Wawrzyniakowi - za poprowadzenie Kiermaszu i zabawianie gości różnymi ciekawostkami nt. świąt oraz wszystkim gościom, bez których Kiermasz by się nie odbył!


Namawiamy wszystkich do kontynuowania świątecznych tradycji i życzymy wesołych świąt!


redaktor: Moniek  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    

 liczba odwiedzin: 4021154      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia