Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Inne wrażenia i nauka...2017-10-19  

Sprawozdanie ucznia z wyjazdu klas Vl na lekcję w kinie do Poznania:

    W dniu 19 października 2017 r. wszyscy uczniowie klas Vl pojechali do kina do Poznania na lekcję o efektach specjalnych i film pt. „Za niebieskimi drzwiami”.

     Spod szkoły autobusem wyjechaliśmy o godzinie ósmej. W autobusie było około 45 miejsc i do Poznania jechaliśmy bez żadnego postoju. Kiedy dotarliśmy na miejsce, nauczyciele dali nam 20 minut wolnego czasu.

      Kiedy nadszedł odpowiedni moment, weszliśmy do sali kinowej, która była ogromna i znajdowało się w niej mnóstwo ludzi. Po pewnej chwili w sali zgasły światła, a na widowni zapadła cisza. Wszyscy czekali z niecierpliwością. Do sali weszła pani, która miała mikrofon, a w uszach słuchawki. P. Natalia Zawadzka prowadziła całą lekcję. Przedstawiła się, po czym zaczęła opowiadać o różnych efektach specjalnych, takich jak: kaskaderzy, efekty komputerowe, pirotechnika itp. W trakcie lekcji zostały wyświetlone urywki filmów związane z tematyką. Były też zadawane pytania dotyczące tematu lekcji. Zajęcia te szybko i miło minęły. Lekcja ta byłą bardzo ciekawa i inspirująca. Dużo się z niej dowiedziałem i nauczyłem.

    Po skończonych zajęciach była trzydziestominutowa przerwa, po czym wszyscy wróciliśmy do sali kinowej, gdzie obejrzeliśmy film pt. „Za niebieskimi drzwiami”. Reżyserem filmu jest Mariusz Paleja. Był to dramat połączony z lekkim horrorem. Warto wspomnieć, że jest to polski film. Postacią, która najbardziej mi się podobała, była ciotka Agata, grana przez Ewę Błaszczyk. Fabuła filmu opowiada o Łukaszu, który z mamą miał wypadek samochodowy i trafił do szpitala, a stamtąd do pensjonatu ciotki Agaty. Chłopiec nie dogadywał się z nikim. Przypadkowo trafił na niebieskie drzwi, które po otwarciu zaprowadziły go do innego świata - baśniowego, tajemniczego i na pozór przyjaznego. Na końcu okazało się, że Łukasz był w śpiączce, a mama opowiadała mu historię, która mu się tylko śniła. Film był ciekawy i fascynujący. Zrobił na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mi się spodobał.

GALERIA

    Po skończonym seansie wszyscy pojechaliśmy do McDonald’s coś zjeść. Po tym jak wszyscy się najedli, wróciliśmy do domu.

    Uważam, że był to fajny dzień. Miło spędziłem czas, wiele nauczyłem się z lekcji i obejrzałem ciekawy i fascynujący film. Cieszę się, że mogłem pojechać z klasą do kina.

Patryk Skrzypczak               redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4066259      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia