Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Jarmark Cysterski...2018-09-08  

W sobotę 8 września już po raz dziewiąty odbył się w Przemęcie Jarmark Cysterski. Oczywiście i na tegorocznej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w I Olimpiadzie Cysterskiej. Szkołę reprezentowały dwie dziesięcioosobowe drużyny w różnych kategoriach wiekowych: w kat.klas I-III pod opieką p. Eli Wity oraz w kat.klas IV-VI pod opieką p. Izy Knop i M.Plenzler. Uczniowie z różnych szkół podstawowych Gminy Przemęt rywalizowali ze sobą w „średniowiecznych” konkurencjach sportowych m.in.: - przeprawa przez rzekę, polowanie na niedźwiedzia czy też ucieczka skazańców, która wywołała najwięcej emocji, gdyż pięcioro uczestników ściśle związanych ze sobą folią musiało jak najszybciej pokonać tor przeszkód. Zabawa była przednia, bo i konkurencje ciekawe i trudne co widać na poniższych zdjęciach.

W kategorii klas I-III zajęliśmy III miejsce a w kategorii klas IV-VI miejsce czwarte. W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i książki oraz gry planszowe dla klasy.

GALERIA

Ale nie tylko taki był nasz udział w tej atrakcyjnej historycznej imprezie. Bo mocną grupą wspomagali nas uczestnicy rowerowego rajdu Śladami Cystersów zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Moch, którzy zjechali tam pod kierownictwem Renaty Bortniak i w towarzystwie wielu dorosłych członków Stowarzyszenia, którzy tego dnia objechali więcej ciekawych miejsc naszej gminy.

GALERIA

Więcej zdjęć oraz tego, co się na samym festynie działo dowiesz się wchodząc na stronię organizatorów - Gminy Przemęt - TUTAJ

Marta Plenzler        

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4835182      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia