Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
 Jest pierwszy tytuł!2008-11-30
W tegorocznej edycji Halowych Mistrzostw Gminy w Grach Zespołowych, kobiety też grają w dwóch kategoriach wiekowych. Jako pierwsze o Mistrzostwo rywalizowały juniorki, a więc panie, które nie liczą sobie więcej niż 21 lat.
Miały rywalizować ze sobą 4 zespoły, ale nie dojechał Kaszczor (czemu nas to nie dziwi?) i w szranki stanęły ekipy z Przemętu, Radomierza Moch. Zawody odbywały się w naszej sali, gdyż tradycyjnie organizatorem sportowym był nasz Zespół Szkół.
W tym roku oprócz walki o talony na korzystanie z sal sportowych, drużyny zmagały się także o puchary ufundowane przez "AZYMUT" Mochy, który "załatwił" na ten cel pieniądze z Ministerstwa Sportu.
Rozgrywki rozpoczęły się pasjonująco. W pierwszym secie pierwszego meczu pomiędzy Przemętem i Radomierzem, drużyna z Przemętu objęła prowadzenie 10-0!, ...aby przegrać seta do 23! Zacięta walka była także i secie drugim, w którym też minimalnie lepszym okazał się zespół z Radomierza. Trzeba dodać, że obie drużyny zaprezentowały się naprawdę dobrze. Widać, że w tej kategorii dyscyplina ta się rozwija przynajmniej jakościowo.
Nasze dziewczęta zaczęły od meczu z rozgrzanymi zwyciężczyniami. I zaczęły skupione i zmobilizowane. Szybko objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Drugi set zaczął się niepokojąco, ale tylko do stanu 1-5, potem nasze dziewczęta opanowały sytuację i pewnie wygrały 2-0.
Nie dały szans także ekipie z Przemętu, które ani przez chwilę, chyba nawet nie wierzyły, że mogą coś w starciu z naszymi, naprawdę dobrze dysponowanymi dziewczętami, coś wskórać. Magda RogozinskaMonika Mierzwińska dobrze rozgrywały, Ola Żurawska Magda Bednarczyk co chwila popisywały się mocnymi atakami, a Marta Bortniak grała skutecznie aż do bólu, zawsze wybierając najlepsze rozwiązanie. A zagrywką siała spustoszenie w obu ekipach. Żelazną piątkę na zmianę solidnie wspierała debiutująca Natalia Jalocha oraz rekonwalescentka Martyna Peda.
Teraz czas na seniorki, które swoje zmagania rozpoczną 14 grudnia. Przyda się doping, bo ekipa wprawdzie starsza, alu dużo mniej doświadczona w sportowej rywalizacji.