Strona główna -> PARAFIA -> Aktualności
         IMIENINY:
 Jubileuszowa PARAFIADA2009-08-15  

15 sierpnia, jak zwykle, odbyła się już X PARAFIADA. W słoneczną sobotę na stadionie zgromadziło się wyjątkowo dużo mieszkańców Moch i ich gości, bowiem pogoda była wspaniała.

Zgodnie z tradycją, Parafiada rozpoczęła się Mszą Św., tym razem o godzinie 13.00. Imprezę uświetniły kilkakrotne występy zespołu „Kargowiacy”, który wyśpiewał wiele znanych i całkiem nowych piosenek. Zgodnie z zasadą „dla każdego coś miłego” – można było wziąć udział w konkursach prowadzonych przez p. Jurka Kozłowskiego, skorzystać z oferowanych zabaw (np. zamku dmuchanego) oraz skosztować ciast upieczonych przez parafianki i potraw przygotowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Oprócz tego bardzo chętnie uczestnicy imprezy brali udział w loterii, której losowanie o 19.00 zakończyło część festynową. A następnie od 20.00 do późnej nocy trwała zabawa taneczna.

Jak zwykle, mieszkańcy Moch nie zawiedli i sprowadzili także gości spoza wsi – frekwencja była wyjątkowo duża. Życzymy Księdzu Proboszczowi Ryszardowi Penczyńskiemu, pomysłodawcy dorocznego festynu, następnych udanych Parafiad, wszak uzyskane pieniądze będą przeznaczone na dalszy rozwój Parafii.

B.Natka          

 

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4451768      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia