Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Już tylko ośmiolatka startuje...2019-09-02  

Rok szkolny 2019/20 mocheńska szkoła rozpocznie ucząc znów tylko 8 roczników uczniów. Ale nie z tego powodu inauguracja miała miejsce na świeżym powietrzu...

Jako, że tegoroczne wakacje nieźle wszystkich przypiekły słonecznymi promieniami, a w budynkach brakowało tlenu, to postanowiliśmy przenieść uroczystość z hali sportowej na szkolny dziedziniec. A że 2 września o godz. 9 było niezwykle przyjemnie, to mimo że trzeba było tym razem stać, a nie siedzieć, wszyscy byli zadowoleni, że tu właśnie zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

Nie mamy już klas gimnazjalnych, więc uczniów mniej, ale liczba 334 nie jest mała. Po raz pierwszy będziemy uczyć dzieci z zagranicy - Ukrainy, których przyjęliśmy prawie jak naszych pierwszaczków, których w sumie jest 42. Oni dopiero zaczynają szkolne życie i życzymy im, by zleciało im ono ciekawie i świetnie ich rozwijało.

O najważniejszych nowościach mówiła w swoim krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor Małgorzata Zielińska. Gości oficjalnych prawie nie było, bo ksiądz proboszcz, to przecież chociaż gość niezawodny i zawsze mile widziany, to też właściwie domownik. Za to rodzice przybyli tłumnie i z góry przyglądali się w zadumie, jaki będzie ten rok dla ich pociech?

Nowością jest to, że od niepamiętnych czasów nauka w naszej szkole zaczynać się będzie od godz. 7.45! Nowych mamy trzech nauczycieli, wprawdzie panie polonistki - Beata Kędziora i Bernadeta Spławska, tylko w zastępstwie na czas nieobecności pani Renaty Bortniak i Maliny Górnej, ale już germanistka - Katarzyna Filipek być może będzie na dłużej, chociaż języka niemieckiego jest tylko 8 godzin. Mamy nową panią konwojentkę w szkolnym autobusie i kolejną nową panią sekretarkę.

Pani dyrektor opowiedziała o kolejnej poprawie warunków szkolnej infrastruktury - wyremontowana sala nr 5 oraz łazienki w budynku "Małej szkoły". Za to niestety chyba idą ciężkie czasy jeśli chodzi o budżet na szkolne pomoce, bo organ prowadzący już nakazał zaciskanie pasa. Ano zobaczymy, jakie niespodzianki przyniesie nam ten rok, który Pani Dyrektor wypowiadając tradycyjną formułę oficjalnie otworzyła.

GALERIA

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5022674      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia