Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 KAMPANIA ANTYNARKOTYKOWA2018-05-17  

17 maja br. w Szkole Podstawowej w Mochach odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprowadzone były przez wykwalifikowanego terapeutę z Centrum Profilaktyki Społecznej BONUM HUMANUM. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas VII SP, klasy II i III Gimnazjum, Rada Pedagogiczna i Rodzice. Wszystkim spotkaniom przyświecał cel ,,Działamy na rzecz zdrowych modeli życia i relacji społecznych”. Nad wszystkim czuwało Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Inspektor d/s Oświaty.

Zagadnienia dla uczniów

Nie dopalaj się bo się spalisz - co warto wiedzieć o narkotykach i dopalaczach. Jak działają nowe substancje wzmacniające w tym napoje energetyzujące, jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują, co widać, a czego nie widać? Wyjaśnienie mechanizmu powstawania uzależnienia, jak odmawiać propozycji narkotykowej - jak obalać mity dealera, jak unikać kontaktu z dealerami. Dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne, jak rozpoznać zachowania - podstawy zachowania w sytuacji krytycznej - gdzie szukać pomocy?

Szkolenie Rady Pedagogicznej

Rozpoznawanie zachowań narkotykowych i dopalaczowych. Podstawowe zasady postępowania z dziećmi pod wpływem narkotyku.

Zagadnienia dla rodziców

Uwaga narkotyki i dopalacze. Co zrobić kiedy dziecko eksperymentuje? Rodzic jako kluczowe ogniwo ochronne przed zachowaniami ryzykownymi dzieci i młodzieży.

Prowadzący zajęcia bazował na potencjale, który posiada młodzież. Podczas spotkania modelował pozytywne postawy wśród uczniów poprzez pokazywanie, jak można żyć, bawić się, uczyć i pracować bez udziału narkotyków, czy tzw. dopalaczy. Przekazywane treści dostosowane były do poziomu odbiorców. Słownictwo jakim posługiwał się trener było pozytywnie odbierane przez uczestników. Przytaczał anegdoty i przykłady zachowań młodzieży radzącej sobie z zagrożeniami. Dodatkową atrakcją były zdjęcia, filmy i prezentacje multimedialne. Na koniec zajęć otrzymywał owacje na stojąco.

GALERIA

                        pedagog Anna Kruk           

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4835831      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia