Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Kiermasz 2016!2016-12-04  
   Tegoroczny kiermasz odbył się 4 grudnia. Mieszkańcy przybywali tłumnie na salę wiejską, aby poczuć ducha świąt. Każdy mógł zakupić ozdoby wykonane przez uczniów naszej szkoły, bardzo pomysłowe i oryginalne.
   Podczas kiermaszu, jak co roku, zostały odegrane Jasełka. W tym roku uczniowie szkoły podstawowej pokazali nam swoje aktorskie umiejętności. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami! 
   Ale na tym nie koniec występów. Odbył się mini koncert kolęd w wykonaniu dorosłych. Wystąpili grupami: Radni ze starostą i panią inspektor, którzy też uczestniczyli w naszym Kiermaszu, Rada Sołecka wsi Mochy, Nauczyciele oraz Rodzice. Wszyscy zaśpiewali znane kolędy, co bardzo podobało się publiczności. Wystąpili też uczniowie II klasy szkoły podstawowej.     Tegoroczny kiermasz uświetnił także występ grupy ludowej z Kębłowa. Artyści zaśpiewali staropolskie kolędy i pastorałki. Odbyła się też licytacja choinek i bombek choinkowych oraz cudownych stroików. A w trakcie trwania Kiermaszu obecni  smakowali smaczne ciasto i kawę, które można było zakupić. Wspólny dochód zostanie, jak zwykle bardzo mądrze wydany przez Radę Rodziców, by ich pociechom w szkole było wygodniej i ciekawiej.
     Na koniec oczywiście zjawił się Mikołaj, który cierpliwie i przy ogromnej radości najmłodszych dzieci rozdawał im przyniesione słodkości.


   Tak, w ciepłej i rodzinnej atmosferze świąt minął Kiermasz 2016, podczas którego wszyscy poczuliśmy magię świąt Bożego Narodzenia.
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103903      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia