Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Kocham Cię Polsko!2016-11-09  

    9 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Historia państwa polskiego obfitowała w wiele wydarzeń natury politycznej, społecznej i gospodarczej. Były okresy wzlotów i upadków, lecz najbardziej tragiczny okazał się koniec XVIII wieku. Trzej potężni sąsiedzi Polski – Rosja, Prusy i Austria, korzystając z osłabienia naszego kraju, podzielili jego ziemie pomiędzy siebie i wprowadzili własne rządy. Katastrofa rozbiorów i utrata państwowości nie załamały jednak narodu polskiego. Jego wola przetrwania i uparte dążenie do odzyskania niepodległości stały się podstawą do odrodzenia wolnej Ojczyzny.

    Uczniowie klasy II b przygotowali zabawę na wzór turnieju Kocham Cię Polsko!, w którym zmierzyły się klasy IV, V, VI szkoły podstawowej i I, II, III klas gimnazjalnych.

    Reprezentanci klas zmierzyli się z literowaniem wyrazów. Następnie, w konkurencji Zabytki, rozpoznawali budowle w Polsce. Musieli tez znać województwa i zapisać ich nazwy na mapie. W czwartej konkurencji uczniowie mieli za zadanie rozpoznać podane przedmioty. Tak jak w programie Kocham Cię Polsko! Uczestnicy wysłuchali piosenek patriotycznych i podawali ich nazwy. Ulubioną konkurencją uczniów, okazały się Kalambury. Zadanie polegało na pokazaniu lub narysowaniu podanego przysłowia. W siódmym zdaniu, za pomocą gestów trzeba było przedstawić danego, polskiego sportowca. Ostatnią konkurencją, była Polszczyzna. Uczestnicy układali wyrazy z kartonowych literek, z zawiązanymi oczyma. Na końcu, zgodnie z zasadą teleturnieju punkty przydzieliło koło fortuny, czyli balony z punktami. Wszyscy goście zostali poczęstowani pysznym plackiem drożdżowym.

FOTKI GIMNAZJUM

FOTKI SP

    W ten sposób, w naszej szkole, uczciliśmy ten ważny dla Polaków dzień.


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 3970073      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia