Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Kolejna wyprawa pierwszaków w poszukiwaniu liter…2016-10-06  

Chociaż w czwartek 6 października 2016 r. pogoda nie dopisywała, to my byliśmy tak zdeterminowani, że nie zrezygnowaliśmy z zaproszenia rodziców i ruszyliśmy do Nowej Wsi. Najpierw spotkaliśmy się z strażakiem p. Stefanem Matysikiem, który w remizie OSP pokazał dzieciom stuletnią sikawkę konną, a potem wszyscy spróbowali uruchomić ręczną syrenę. I udało się!!! To dopiero była frajda. 

Potem poszliśmy zobaczyć warsztat samochodowy p. Adamczaka. Obejrzeliśmy różne urządzenia i narzędzia wykorzystywane w pracy przez mechanika samochodowego, chętni mogli zejść do kanału. Oczywiście wszyscy wykazali się odwagą i zaliczyli to "ciekawe" miejsce. W następnym pomieszczeniu ujrzeli elementy paralotni, a potem dziadek Naszej Mileny pokazał swoją motoparalotnię i pozwolił wszystkim wejść na nią, aby Pani Ela mogła wykonać zdjęcia. 

Po tym na podwórzu u naszego kolegi Łukasza znaleźliśmy sporo obiektów literopodobnych, które uwieczniliśmy na zdjęciach. Potem przespacerowaliśmy się ulicą Okrężną, zajrzeliśmy też na stację kolejową, a na końcu był słodki poczęstunek w przedszkolu w Nowej Wsi. 

GALERIA ZDJĘĆ

Bardzo dziękujemy mamusiom z Nowej Wsi za przygotowanie spotkania i podwieczorku. Oglądając nasze zdjęcia, chcę poinformować, że zdjęcia litery "K jak klocki" podczas zajęć, wykonali aparatem cyfrowym sami uczniowie, a że są przeszkoleni, to potwierdzi zaprzyjaźniony z nami fotograf Pan Tomek, którego już wcześniej odwiedziliśmy w jego pracowni. Do zobaczenia w terenie.

E. Wita          

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4890066      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia