Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 KONCERT2019-04-24  

Minął czas Świąt Wielkanocnych i czas wrócić do przedszkola pełną parą. Więc wróciliśmy 24 kwietnia do naszego ukochanego przedszkola a tam... niespodzianka. Przyjechała FOLK KAPELA "GÓRALSKA HORA".
Muzycy zaprezentowali muzykę z okolic Szczyrku. Zagrali m.in. "Ginie śnieżek na holach", a także tradycyjna pieśń góralską "Góralu, czy Ci nie żal'.
Dzieci dowiedziały się również, z jakich części garderoby składa się strój góralski, a są to: serdok, nogawice, łowijak (pasek), kopytka (skarpetki) i kierpce. Poznały nazwy haftów na spodniach czyli parzenice, lampasiki czy kućki
Muzycy grali na akordeonie i skrzypcach- po góralsku to zubcoki. Dzieci miały możliwość poznać góralski flet zwany piscałką oraz róg czyli trombite.
Podczas koncertu przedszkolacy mieli okazję poruszać się w rytm muzyki, a po koncernie wszyscy powróciliśmy do swoich sal tanecznym krokiem.


Dziękujemy Radzie Rodziców za opłacenie kosztów koncertu.

Barbara Matysiak

redaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4827503      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia