Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 Konkurs edukacyjny o słodziakach...2018-11-16  

W miesiącu wrześniu i październiku klasy I-III brały udział w konkursie edukacyjnym pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Wiemy, że pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ pełni ono ważna rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy koncentrację. Zadaniem dla klas było codzienne czytanie książki o przygodach Słodziaków i zorganizowanie uroczystości z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dodatkowo był konkurs na opisanie tej imprezy i przesłanie relacji fotograficznej oraz prac dzieci do organizatora czyli Sieci Sklepów Biedronka.

Relacje przesłały wychowawczynie klas drugich i klasy trzeciej. Klasa p. K. Grabiec była na wycieczce w lesie, gdzie poznawała warstwy i mieszkańców lasu oraz poszukiwała bohaterów Gangu Słodziaków. Następnie dzieci rysowały komiksy o przygodach Słodziaków. Klasa p. R. Patalas zaprosiła na wspólne czytanie naszą panią bibliotekarkę – p. Wł. Kruk, która czytała dzieciom przygody zwierzaków żyjących w lesie, a następnie też przygotowali komiksy na konkurs. Uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią E. Witą zaprosili do wspólnego czytania panią I. Dudziak- higienistkę szkolną, która najpierw czytała im książkę, a potem przekazał informacje o udzielaniu pierwsze pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Uczyła ich układania osoby rannej w pozycji bezpiecznej, a na fantomach ćwiczyli sztuczne oddychanie i masaż serca. Uczyli się usztywniać złamanie oraz zakładali chustę jako temblak na rękę. Dowiedzieli się też, co powinna zawierać apteczka i jak opatrywać rany. Następnie uczniowie pisali krótkie historie o bohaterach Gangu Słodziaków i ilustrowali je.

GALERIA

Konkurs ma być rozstrzygnięty 19 listopada, a więc z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

E. Wita              

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4448975      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia