Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Konkursów języka angielskiego było kilka...2017-05-16  

Marzec, kwiecień i maj obfitują w konkursy organizowane dla wszystkich uczących się angielskiego. Uczniowie naszej szkoły licznie i chętnie brali w nich udział.

Jak co roku Szkoła Podstawowa w Biskupicach zorganizowała Gminną Olimpiadę Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych. Aby wytypować reprezentantów, zorganizowano etap szkolny dla uczniów klas IV-VI. Osoby, które zajęły I i II miejsce, stały się reprezentantami szkoły do etapu gminnego. Najwięcej punktów uzyskali:

Klasy IV:

1.    Krystian Rejent

2.    Mateusz Willmann

Klasy V:

1.    Paweł Michalczak

2.    Patryk Skrzypczak

Klasy VI:

1.    Maria Skorupka

2.    Igor Płatników

Niestety, Paweł rozchorował się tuż przed wyjazdem i zastąpiła go Anna Dreier, która zajęła III miejsce w etapie szkolnym.

Gminna Olimpiada Języka Angielskiego odbyła się 18 marca w szkole w Biskupicach. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z zadań sprawdzających znajomość gramatyki, słownictwa i funkcji językowych oraz umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem. Z przyjemnością informuję, że Patryk Skrzypczak z klasy Va zajął II miejsce w tegorocznej edycji Olimpiady!

O Olimpiadzie można poczytać tutaj:

https://www.spbiskupice.edu.pl/aktualnosci/xii-gminna-olimpiada-jezyka-angielskiego.html

    Również uczniowie klasy III gimnazjum mieli okazję zmierzyć się ze swoją znajomością języka angielskiego na dosyć wysokim poziomie. Martyna Płatników i Jakub Kaczmarek reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących. Uczniowie rozwiązali test leksykalno-gramatyczny i uczestniczyli w licealnym Przeglądzie Piosenki Obcojęzycznej. Bardzo przyjemnie spędzili czas w LO!

    Kolejnym konkursem, do którego przygotowywali się uczniowie klas IV-VI jest Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim. Aby wyłonić po jednym uczestniku z każdej klasy, przeprowadzono eliminacje szkolne. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział prawie 40 uczniów! Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsca zajęli: Alan Nadolski z IVa, Julia Wolnik z Va i Kornelia Żok z VIb, i to oni reprezentowali naszą szkołę w konkursie powiatowym, który odbył się 16 maja w Przemęcie. Wyróżnieni zostali: Kamil Rozynek, Anna Haręźlak i Krystian Rejent z IVa oraz Maria Skorupka i Igor Jęsiek z VIa i Martyna Koźlik z VIb. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym.

16 maja zwycięzcy razem z opiekunem udali się do Zespołu Szkół w Przemęcie na konkurs powiatowy. Trema nie ominęła żadnego z uczestników, ale okazało się, że może też być ona motywująca! Julia Wolnik zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Języku Angielskim pod patronatem Starosty Wolsztyńskiego! Było to dla niej wielkim zaskoczeniem, bo poziom konkursu był dosyć wysoki. Julka otrzymała pamiątkowy dyplom i bardzo fajne nagrody, które, mam nadzieję, zmotywują innych uczniów do przygotowywania się do konkursu w przyszłym roku.

Z okazji Dnia Europy we wtorek 9 maja odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów klas IV-VI i I-III gimnazjum. W szkole zostało rozmieszczonych 10 kodów QR, pod którymi ukryte były zdjęcia budynków i miejsc z różnych krajów Unii Europejskiej. Zadaniem uczestników było zeskanowanie kodu i zapisanie na kartce nazwy miejsca/budynku oraz miasta i kraju, w którym się on znajduje. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie i na przerwach można było zobaczyć osoby biegające z telefonami i skanujące kody. Najlepiej z całym zadaniem poradziła sobie Kinga Smerdka z klasy IIIA i w nagrodę dostała fajne upominki. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci smyczy na klucze, a klasę Va, która wzięła najliczniejszy udział w konkursie, czeka niespodzianka od organizatora.

PAMIĄTKOWE FOTKI

Alicja Nowak-Ślebioda                  

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4145574      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia