Strona główna -> O S P -> Aktualości
         IMIENINY:
 Krótki opis kroniki OSP:):) Czyli to co najważnijesze:)2006-09-19  

Co roku odbywają się zawody sportowo-pożarnicze. Przeważnie z każdej miejscowości uczestniczy jedna a nawet cztery drużyny pożarnicze; w skład drużyn wchodzą dziewczęta, chłopcy oraz „starsi”-kobiety i mężczyźni.

Każdego roku z zainteresowaniem jednostkę OSP Mochy odwiedzają najmłodsi z przedszkola. Spotkania polegają na tym (jak pewnie każdy się domyśla,:P), że dzieci zadają pytania a strażacy odpowiadają na nie, a także opowiadają o swojej niebezpieczniej pracy-oczywiście nie po to żeby kogoś zrazić do tego zawodu, lecz by ustrzec dzieci przed niebezpieczeństwem, jakie może na nie czekać, gdy np.; będą bawiły się ogniem. Na koniec każdego spotkania zostają zrobione upamiętniające zdjęcia.

W Lutym 2004roku OSP-Mochy decyzją Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarniczej w Poznaniu otrzymała ciężki samochód gaśniczy marki Jelcz, (który używany jest do dnia dzisiejszego), prędzej używany przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą PSP w Wolsztynie. Pieniądze na wóz przekazał samorząd gminy. Jelcz zastąpił stary samochód-Magirusa, który nadawał się do kasacji.

4. Maja 2004roku, z okazji Dnia Strażaka zorganizowana została impreza, na której odbyło się poświęcenie nowego wozu. Mszę św. „przeprowadził” ks. R. Peńczyński, który poświęcił samochód. Następnie na stadionie wręczono medale i odznaki za zasługi dla pożarnictwa i wysługi oraz wzorowym strażakom. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

 

 

 


<- powrót        
 liczba odwiedzin: 6026940      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia