Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
         IMIENINY:
 Lekcje w kinie są ciekawsze?2016-10-10  

10 października 2016 r. o godz. 8.00 klasy VI wybrały się do kina Kinepolis w Poznaniu na lekcję o filmie pt. „Magia kina”. Lekcje w kinie organizuje Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina.

Tym razem uczniowie mogli poznawać tajniki tworzenia filmu z nietypowym nauczycielem – przez kolejne etapy powstawania filmu przewodnikiem był aktor Krzysztof Cybiński. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się on od innych tekstów kultury. Mogli podpatrywać kulisy realizacji różnych filmów, np. „Spidermana” czy „Hobbita” albo filmu „Charlie i fabryka czekolady”. Prowadzący lekcję nawiązał bardzo dobry kontakt z uczniami, którzy zgłaszali swoje pomysły i głosowali podczas odgadywania tajników realizacji filmów.

Na koniec zaproszono nas do obejrzenia ekranizacji powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera” z 1995 roku pt. „Tom i Huck”.

To był pouczający wyjazd – tematyka filmu jest ciekawa dla uczniów, a przedstawiona na kinowym ekranie jest szczególnie atrakcyjna.

            Renata Bortniak              


redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 3969921      online: 3

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia