Strona główna -> PRZEDSZKOLE -> Wydarzenia
         IMIENINY:
 MALI EKOLODZY W AKCJI2016-04-29  

Przedszkolacy zrealizowali kolejne zadania wynikające z programu ,,Mali ekolodzy w akcji ”.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wszystkie grupy odwiedziły wybrane ogrody swoich rodziców lub znajomych, gdzie na wskazanej grządce mogli własnoręcznie posiać nasiona różnych warzyw. Ustawili też tabliczki z nazwami tych warzyw. Obejrzeli narzędzia przydatne do pracy w ogrodzie, obejrzeli kwitnące drzewa owocowe, podziwiali rabatki kwiatowe, gdzie rozpoznali tulipany, narcyzy, żonkile i pierwiosnki. Niektórzy odwiedzili również gospodarstwo ogrodnicze państwa Cupryś, gdzie dowiedzieli się, jak sadzi i pielęgnuje się kwiaty, które potem ozdabiają nasze balkony i tarasy. Dziękujemy pani Ewie Błaszczyk, pani Wandzie Matuszewskiej, pani Ani Waligórskiej oraz pani Beacie Rozynek za to, że udostępniły nam grządki, którymi będą opiekowały się dzieci.
Następne zadanie, które zostało zrealizowane to udział naszych przedszkolaków i ich rodziców w Pikniku Ekologicznym. Wspólnie sprzątaliśmy lasy otaczające naszą miejscowość, a następnie najmłodsi wzięli udział w Biegu Malucha, w którym towarzyszyli im rodzice. Tu również spotkali się z nurkiem panem Radosławem Obarą, który pokazał im sprzęt do nurkowania i opowiedział , co można znaleźć pod wodą. Potem podziwiali ptaki drapieżne, które przywieźli i o nich opowiadali członkowie Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Szponiastych utworzonego przy Zespole Szkół Leśnych w Rogozińcu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści o losach tych ptaków oraz cieszyły się, że mogą ich dotknąć i pogłaskać.

                                                                                                             Elżbieta Witaredaktor: Aneta Hamrol  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4835140      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia