Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
 Mamy Mistrza Polski w kolejnej dyscyplinie!!!2018-04-29

Dnia 27-20.04.2018 r. razem z kolegami z klubu pojechałem na zawody. Odbyły się one w Zalasewie, jest to mała miejscowość koło Poznania.

Byliśmy bardzo podekscytowani, zestresowani, lecz pewni siebie. W piątek o godzinie 16:00 odbyło się ważenie. Jest to sprawdzenie, czy zawodnik mieści się do swojej kategorii wagowej. Na szczęście wszyscy z mojego klubu wraz ze mną zmieścili się w swoich kategoriach. Po ważeniu pojechaliśmy do hotelu. Przyszykowaliśmy sobie rzeczy na następny dzień, umyliśmy się i poszliśmy spać.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się konkurencje sprawnościowe. W ich skład zaliczają się kopnięcia z przeskoku w czasie dziesięciu sekund oraz kopnięcie z wyskoku. Niestety, w tej konkurencji nie udało mi się wywalczyć medalu i na moje nieszczęście, nabawiłem się kontuzji. Naderwałem mięsień pachwiny w lewej nodze. Po zakończeniu wszystkich konkurencji sprawnościowych wróciliśmy do hotelu na kolację. Po kolacji odpoczęliśmy w swoich pokojach, poszliśmy się umyć i spać.

O godzinie 6:00 była pobudka i śniadanie. Potem znieśliśmy torby i udaliśmy się na halę sportową. Po upływie około trzech godzin zaczęły się walki. Swoją pierwszą walkę stoczyłem ze swoim kolegą z Olsztyna. Po popełnieniu niepotrzebnych błędów swoją wysoko punktowaną przewagę straciłem i był remis. Na szczęście w ostatniej rundzie udało mi się odrobić straty i wygrać. Drugą walkę wygrałem bardzo wysoko 28:13. Walkę finałową wygrałem przez poddanie zawodnika. Zdobyłem tytuł Mistrza Polski, trenerzy byli ze mnie bardzo dumni, nie jednak tak dumni jak moi rodzice.

Dla naszego klubu były to udane zawody. Ośmioosobowa drużyna zdobyła dwa tytuły Mistrza Polski i tytuł Wicemistrza.

Jest to dla mnie wielki sukces i przepustka do dalszej kariery sportowej.

Igor Płatników

Ogromne gratulacje dla Igora, który na ten wspaniały sukces zapracował w UKS Taekwondo Wolsztyn, poszerzając jednak grono medalistów Mistrzostw Polski uczniów naszej szkoły o kolejną dyscyplinę sportową. Brawo!