Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Medale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików2015-10-11  

Jeden złoty i cztery srebrne to dorobek medalowy zawodników HKS Azymut Mochy podczas tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w BnO. Zawody odbyły się w dniach 10-11 października w Zdzieszowicach (woj. opolskie). W dwóch kategoriach (K14 i M14) rozegrano dwa biegi indywidualne (sprint i klasyk) oraz bieg sztafetowy. Właśnie bieg sztafetowy dostarczył najwięcej emocji i radości. Od początku na prowadzeniu w kategorii żeńskiej były zawodniczki z Wrocławia, a z naszych lepiej prezentował się zespół nr 2 (Maja Brzezińska, Iza Papież, Magda Zając). Na ostatnią zmianę nasze sztafety wybiegały na 3. (Azymut II) i 5. pozycji (Azymut I). Jednak fenomenalny bieg Nadii Kędzierskiej, która też dogoniła Magdę sprawił, że nasze dziewczęta wyszły na prowadzenie. W końcówce jeszcze Nadii wypadła mapa, po którą musiała się cofnąć, ale ostatecznie dziewczęta wywalczyły dublet (złoto dla Azymut II i srebro dla Azymut I – Jagoda Seidel, Lidia Piwowar, Nadia Kędzierska).

Nasi chłopcy (Nikodem Seidel, Alex Grobelny i Mikołaj Paterek) w biegu sztafetowym od początku byli w czołówce i na ostatnią zmianę wybiegli na pierwszej pozycji. Jednak Mikołaj pobiegł trochę gorzej niż zwykle i wyprzedził go zawodnik z miejscowego klubu (zresztą o dwa lata starszy i o głowę wyższy od Mikołaja), jeszcze blisko była sztafeta z Jeleniej Góry. Nasz zawodnik jednak odparł atak i zakończył bieg na drugim miejscu.

Ostateczna klasyfikacja sztafet dziewcząt:

1)    HKS Azymut Mochy II

2)    HKS Azymut Mochy I

3)    MOS Wrocław

I chłopców

1)    Sztafeta reprezentująca. woj. OPOLSKIE

2)    HKS Azymut Mochy

3)    Paulinum Jelenia Góra

W biegach indywidualnych nasi zawodnicy zajmowali wysokie miejsca (w pierwszej dziesiątce), ale medale zdobywała tylko Nadia Kędzierska. Zarówno w biegu sprinterski jak i sztafetowym nasza zawodniczka była na 2. pozycji.

Miejsca zawodników Azymutu:

Sprint dziewczęta

2. Nadia Kędzierska

4. Lidia Piwowar oraz ex aequo 4. Jagoda Seidel

8. Adrianna Pabich

10. Izabela Papież

Sprint chłopcy:

4. Nikodem Seidel

7. Mikołaj Paterek

Bieg klasyczny dziewcząt:

2. Nadia Kędzierska

4. Jagoda Seidel

5. Lidia Piwowar

8. Izabela Papież

Bieg klasyczny chłopców:

5. Mikołaj Paterek

7. Alex Grobelny

Ogółem nasi zawodnicy podczas tegorocznych MMM zdobyli 40 punktów SSM.

       Andrzej Galla           
podium za bieg sztafetowy

podium za sprint - 2 Nadia 4 Jagoda i Lidka

sztafeta chłopców II miejsce
redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 6009603      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia