Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 1-3
         IMIENINY:
 MIŁOŚNIK PRZYRODY2016-11-11  

W październiku chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej wzięli udział w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „JAN PAWEŁ II – MIŁOŚNIK PRZYRODY”. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podszklu oraz Centrum Kultury i Promocji w Czarnym Dunajcu.

Konkurs był inspirowany życiem i działalnością Świętego Jana Pawła II. Miał na celu: kultywowanie pamięci o papieżu, który kochał przyrodę; pogłębianie zainteresowania dzieci osobą i nauczaniem Świętego Jana Pawła II; promocję talentów; inspirowanie uczniów do aktywności twórczej oraz integrację szkół.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I – III i 1 uczeń z klasy IV. Komisja w składzie: p. Elżbieta Wita, p. Mariola Prządka i p. Bogumiła Ganczarska wyłoniła 4 prace, które zostały wysłane do organizatorów konkursu. Były to prace następujących uczniów:

w kategorii kl. I – III:

- Natalii Filipek z kl. III a,

- Aleksandra Powchowicza z kl. III b,

- Maurycego Kruszona z kl. II a;

w kategorii kl. IV – VI:

- Cezarego Kruszona z kl. IV b.

21 października br. na stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Podszklu ukazał się protokół z oceny komisji konkursowej. Wynikało z niego, że w konkursie wzięło udział 330 uczestników z 67 szkół i 14 województw. Komisja nagrodziła łącznie w obu kategoriach 28 prac, w tym przyznała wyróżnienie uczniowi naszej szkoły Maurycemu Kruszona.

Nagrodę przysłaną z Podszkla wręczyła Maurycemu Dyrektor Zespołu Szkół w Mochach – Pani Małgorzata Zielińska. Maurycemu bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu. Wszystkich uczniów zachęcamy do brania udziału w różnych konkursach, bo jak się okazuje warto próbować swych sił. Cieszymy się, że dzięki Maurycemu o szkole w Mochach usłyszano daleko, w górskiej miejscowości.

                                                                                                 B. Ganczarskaredaktor: Mariola  

<- powrót        
 liczba odwiedzin: 4890091      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia