Strona główna -> RAMOL -> HALOWE MISTRZOSTWA GMINY do 2009
 Mistrzostwa oldbojów w piłce nożnej - Starkowo 20072007-08-19
Chociaż sukcesem było już to, że w ogóle wzięliśmy w nich udział. Ogromne kłopoty kadrowe mieli także oldboje z Przemętu i postanowiliśmy połączyć oba zdziesiątkowane wakacyjnymi wojażami i festynami dożynkowymi zespoły. Tak więc oprócz gospodarzy i zarazem organizatorów Mistrzostw - ekipy "OLDBOYS START" STARKOWO oraz "BRZOZY" SOLEC byliśmy trzecią drużyną biorącą udział w Mistrzostwach, które w tym roku nie miały formuły otwartej.
Po otwarciu Mistrzostw przez szefa Rady Sortu przy Urzędzie Gminy, z której środków Mistrzostwa były zorganizowane, p. Leszeka Anglarta drużyny rozpoczęły zmagania, a wiadomo, że trzeba było rozegrać po dwa mecze każdy w wymiarze 2x20 minut. Pogoda dopisała, murawa świetnie przygotowana, posiłki i napoje regeneracyjne były w pogotowiu. Tylko grać.
Najpierw my zmierzyliśmy się z ekipą z Solca. Po niemrawym początku zaczęliśmy przejmować inicjatywę, ale to koledzy z Solca strzelili bramkę. Nieszczęście zaczęło się od problematycznego rzutu wolnego, wykonywanego na dodatek na dwa razy. Szkoda, że ten sam sędzia nie widział zagrania ręką przeciwnika w polu karnym, czy złapania piłki przez bramkarza po podaniu obrońcy. Trudno, ostatnio nie mamy szczęścia do arbitrów. I tak sami jesteśmy sobie winni, że w drugiej połowie, praktycznie nie wypuszczając przeciwnika z jego połowy nie potrafiliśmy doprowadzić do wyrównania.
Porażka w pierwszym meczu spowodowała, że to my musieliśmy zagrać w następnym z gospodarzami. Niestety teraz także brak zgrania i duża nerwowość powodowała ogromny brak skuteczności, zwłaszcza w pierwszej części meczu. Niewykorzystane sytuacje się zemściły i znów, tym razem 1-2 przegraliśmy.
W ostatnim meczu zmęczona ekipa gospodarzy nie miała sił, by skutecznie przeciwstawić się wypoczętej drużynie "BRZOZY", która zwyciężyła 3-0 i zasłużenie została Mistrzem naszej Gminy. Gratulujemy!