Strona główna -> AZYMUT -> Aktualności
         IMIENINY:
 Mistrzostwo Polski w dwóch odsłonach...2016-10-03  

17-18 września w Batorzu (woj. lubelskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację. Zawodnicy Azymutu jak zwykle nie wrócili z mistrzostw z pustymi rękami, zdobyli 3 złote, 2 srebrne i jeden brązowy medal. Złoto wywalczyli: Honorata Paterek, Paweł Golinowski i sztafeta M105 w składzie: Rafał Walicki, Mariusz Plesiński i Paweł Golinowski. Srebrne medale były udziałem sztafety dziewcząt w K18 – Julia Seidel, Zofia Galla i Marta Murawska oraz indywidualnie Mariusz Plesiński. Dorobek medalowy uzupełnił brąz Barbary Nowak w sobotnim biegu klasycznym. 

GALERIA ZDJĘĆ

W dniach 1-2 października w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski w Nocnym i Średniodystansowym Biegu na Orientację. Były to dla nas mistrzostwa szczególne, gdyż właśnie nasz klub był ich organizatorem (zresztą po raz pierwszy w historii). Centrum i meta zawodów usytuowane były w zielonogórskim amfiteatrze, natomiast trasy biegów poprowadzono przez lasy w okolicach Góry Wilkanowskiej i Wzgórz Piastowskich. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zielona Góra pan Janusz Kubicki. Instytucjami wspomagającymi były: Powiat Wolsztyński, Nadleśnictwo Zielona Góra, Zielonogórski Ośrodek Kultury. Patronatem medialnym zawody objęli: TVP3 Gorzów Wlkp., Radio Zachód i Gazeta Lubuska. 

Łącznie w obu dniach wystartowało ponad 600 sportowców. W organizację mistrzostw zaangażowanych było 30 członków Klubu. Sprostaliśmy zadaniu, zawody przebiegły sprawnie, trasy były ciekawe i dobrze przygotowane. Zadbaliśmy również o odpowiednią oprawę, spiker na bieżąco komentował z jakimi szansami zbliżają się do mety zawodnicy i zmieniającą się klasyfikację, a „przebiegi” najlepszych zawodników można było śledzić dzięki systemowi GPS na telebimie. Po dobiegnięciu do mety zawodnicy mogli skorzystać z bufetu obficie zaopatrzonego w wypieki rodziców naszych zawodników. Imponująco wyglądała również ceremonia zakończenia, także dzięki miejscu jakim była scena amfiteatru. Oprócz pięknych medali zwycięzcy otrzymywali butelkę wina z lokalnej winnicy (młodsi winogrona) a za pozostałe miejsca na podium sadzonki winorośli, w końcu mistrzostwa odbyły się w Zielonej Górze.

Oprócz niewątpliwego sukcesu organizacyjnego Klubu,  nasi zawodnicy osiągnęli sukcesy sportowe. Dwa srebrne medale (za biegi nocny i średni) zdobyła Zosia Galla. W midlu brązowy medal wywalczył Gracjan Cupryś. Julia Seidel była 4. w biegu nocnym i 6. w średnim. Kasia Nowacka zajęła piąte miejsce w biegu średniodystansowym, a Marta Murawska szóste w biegu nocnym. Większość naszych mastersów była zaangażowana w organizację i nie startowała, jednak jeden medal  (srebrny) udało się zdobyć, dokonał tego Mariusz Plesiński w M40.

Były to już ostatnie mistrzostwa Polski w tym sezonie. Nasi juniorzy zdobyli w 2016 roku łącznie 6 medali mistrzostw Polski, a mastersi 13. W punktacji SSM zebraliśmy już ponad 100 punktów a jeszcze przed nami Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (22-23.10 w Bolesławcu). Zapowiada się więc najlepszy wynik punktowy w historii Klubu.

                                        Andrzej Galla                

Śledź na bieżąco poczynania naszych zawodników na stronie klubu 
HKS AZYMUT Mochy

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 5012476      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia