Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> WSPÓLNIE
         IMIENINY:
 Młodzież znów się spotkała na polach Lednicy...2017-06-03  

Dnia 3 czerwca br. młodzież naszej Szkoły pod opieką Pań: Lucyny Murek i Bogumiły Ganczarskiej brała udział w XXI Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich. Przyjechało na nie ok. 80 tys. osób. Oprócz wiernych z Polski, do Lednogóry dotarli także pielgrzymi m.in. z Niemiec, Danii i Portugalii. Zgromadziły nas słowa "Idź i kochaj". Do późnego popołudnia modlono się, tańczono i śpiewano piosenki religijne. Była też wzruszająca niespodzianka, gdyż w obecności kilkudziesięciu tysięcy osób Marysia powiedziała "tak" Sławkowi.

Spotkanie rozpoczęto oficjalnie o godzinie 17. Wiernych witali duchowni, w tym duszpasterz wspólnoty Lednica 2000 ojciec Wojciech Prus, prymas Polski abp Wojciech Polak oraz rektorzy poznańskich uczelni. Przesłanie tegorocznego spotkania brzmiało: „Przyszłość należy do tych, którzy kolejnym pokoleniom potrafią przekazać motywy życia i nadziei”. O godzinie 20 rozpoczęła się Eucharystia. Podczas kazania, biskup pomocniczy krakowski Grzegorz Ryś przypomniał, że spotkanie odbywa się w wigilię Pięćdziesiątnicy. Odwołał się także do tegorocznego hasła słowami: "Ta noc jest po to, by otworzyć się na doświadczenie miłości Boga. Bóg kocha każdego z nas takiego, jakim jest. Miłości się nie kupi, lecz otrzymuje jako dar. Nie będziemy mogli iść i kochać, dopóki sami nie przyjmiemy tej miłości" – mówił, odwołując się do Pieśni nad Pieśniami. Jednym z symboli spotkania był różaniec, który otrzymał każdy uczestnik. Młodzież z Lednicy wróciła także z puzzlami symbolizującymi wspólnotę.

Po powrocie do domu jeden z puzzli można było przekazać osobie, którą za mało kochamy, z którą wiąże nas trudna relacja.

Nie sposób opisać wszystkiego, czego doświadczyliśmy na Polach Lednickich, dlatego spróbujemy to pokazać na zdjęciach. Z całą pewnością zdjęcia nie pokażą najważniejszego - działania Boga w tym miejscu, ale mogą dać pewien obraz Spotkania Lednickiego.

Wszystkich zapraszamy do oglądania zdjęć, a jeszcze bardziej do wybrania się na Pola Lednickie w przyszłym roku. Uwierzcie nam – warto!

FOTOGALERIA

Lucyna Murek           

redaktor: Naczelny  

<- powrót        
Komentarzy: 0Strona:    dodaj komentarz

 liczba odwiedzin: 4103783      online: 1

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia