Strona główna -> SZKOŁA PODSTAWOWA -> PODSTAWÓWKA 4-7
         IMIENINY:
 Morska przygoda2013-05-15  

15 maja, w godzinach porannych, na parkingu szkolnym zebrała się grupa - licząca ok. 40 piąto i szóstoklasistów, którzy wyjechali na spotkanie z morzem. Jak to na każdej wycieczce - sprawdzanie obecności, pakowanie bagaży i najważniejsze: zajęcie najlepszych miejsc w autobusie! Po wykonaniu tych wszystkich czynności wycieczkowicze ruszyli w drogę.
Pierwszą atrakcją przygotowaną dla uczniów było pluskanie się w ciepłej wodzie na Gryfińskim basenie - "Laguna". Sztuczne fale oraz rzeka, odkryty basen, wodna zjeżdżalnia z oponami - to podobało się najbardziej. Gdy nadszedł kres zabawy, spakowali swoje manatki i pojechali do Kamienia Pomorskiego. Tam zwiedzili katedrę św. Jana Chrzciciela, w której znajdują się zabytkowe organy kamienne - nie usłyszeli ich brzmienia, ale za to zobaczyli je na własne oczy. Z katedry ruszyli, do przystani jachtowej, a z przystani do autobusu. Zmęczeni pojechali do Trzęsacza, zobaczyć ruiny kościoła na klifie oraz pomoczyć stopy w Bałtyku. Pierwszego dnia pogoda bardzo sprzyjała spacerowaniu, więc po zakwaterowaniu ruszyli na plażę.

Drugi dzień wszyscy rozpoczęli od śniadania, najedzeni i wyspani pojechali, na mierzącą 93 m. n.p.m - Górę Gosań, a stamtąd na Wzgórze Zielonka, skąd można zobaczyć Zalew Szczeciński, deltę wsteczną Świny, jezioro Wicko Wielkie oraz Bałtyk. Skoro jesteśmy przy temacie jezior warto wspomnieć o Turkusowym Jeziorze, które zobaczyli uczestnicy wycieczki.
Zmęczeni po ciągłym wspinaniu uczniowie, zostali "zmuszeni" do wejścia na jedną z najwyższych latarni morskich w Europie, która znajduje się w Świnoujściu. Poszli też do "Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu" mieści się ono na terenie "Fortu Gerharda". Tam odbyło się przeszkolenie wojskowe oraz mianowanie na pierwszy historyczny stopień wojskowy, każdy stał się rezerwistą regimentu.
Po atrakcji dnia, uczniowie wraz z wychowawcami "najechali" na Międzyzdroje. Pogoda - nic  dodać, nic ująć. Długa chwila spędzona na plaży i nadszedł czas zwiedzenia "Muzeum Figur Woskowych". W nim można było zobaczyć dużo różnych postaci m.in. bombową figurę Bin Landen'a, Barack'a Obamy, wilkołaka, centaura oraz Pawlaka i Kargula. Po tym wszystkim nadszedł czas wolny, a po nim spacer po alei gwiazd i  zabawa na placu zabaw. Na koniec dnia: spacer po plaży w Wisełce i odpoczynek w formie spania.

Ostatni dzień, ostatnie porządki w pokojach, pakowanie walizek i pożegnanie z właścicielem pensjonatu "Szarotka". Aby dostać się do Świnoujścia, tym razem nie do części leżącej na wyspie Wolin, lecz do części znajdującej się na wyspie Uznam, uczestnicy wycieczki wsiedli na prom pasażerski i ruszyli na plażę, gdzie dokarmiali mewy i zbierali muszelki. Po godzinie spędzonej na plaży wszyscy udali się na promenadę - był to ostatni punkt wycieczki.

Każdy z uczestników wycieczki uznał ją za udaną i nie mogą się doczekać następnej! Nie można zapomnieć o podziękowaniach dla opiekunów wycieczki.


<- powrót        
Komentarzy: 1Strona:  1  dodaj komentarz

  trol2013-06-25 16:24:47

Koksiasta redaktorka, na dziennikarkę do telewizji TVP! :D

 liczba odwiedzin: 3875656      online: 2

Copyright © Zespół Szkół w Mochach. - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia